Kaišiadoryse plinta peršalimo ligos

Subjurus orams kasdien vis daugėja sergančiųjų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. O praėjusią savaitę Kaune ir Kauno rajone jau užfiksuoti ir pirmieji gripo atvejai.

Gripas, tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, dėl kurios kenčia ne tik gyventojų sveikata, bet ir socialinis gyvenimas, o šalies ūkis patiria nuostolių dėl didelio sergamumo, komplikacijų, jų gydymo, nedarbingumo, vaikų ugdymo įstaigų nelankymo, masinių renginių ribojimo ir kt.

Kaišiadorių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro duomenimis, praėjusią savaitę Kaišiadorių rajone užfiksuoti 205 ūminių kvėpavimo takų infekcijų atvejai. Tai yra 67,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Tuo tarpu Kauno mieste šis rodiklis praėjusią savaitę pasiekė 87,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Mažiausiai sergančiųjų praėjusią savaitę buvo Birštone – vos 16,2 atvejo 10 tūkst. gyventojų arba 7 sergantieji.

gripo statistika

Palyginus su prieš tai buvusios savaitės duomenimis sergamumas ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis padidėjo 14,73 atvejo 10 tūkst. gyventojų. T.y., praėjusią savaitę Kaišiadorių rajone sirgo 45 gyventojais daugiau negu ankstesnę savaitę. Žinoma, šie duomenys nėra galutiniai, nes daugelis sergančiųjų tiesiog nesikreipia į gydytojus ir gydosi patys.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų /10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Gripo epidemiją skelbia savivaldybės.

viršutinių kvėpavimo takų infekcija

Nors skiepai yra pati efektyviausia priemonė, apsauganti nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų, nereikėtų pamiršti ir nespecifinių gripo bei ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų prevencijos priemonių.

Todėl rekomenduojama:

  • tinkamai ir dažnai plauti rankas, nusiplovus jas nusausinti;
  • vengti sąlyčio su sergančiais asmenimis;
  • vengti masinio žmonių susibūrimo vietų;
  • laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną, vienkartines nosinaites nedelsiant išmesti, nusiplauti rankas;
  • neplautomis rankomis stengtis neliesti akių, nosies ir burnos;
  • gerai vėdinti patalpas;
  • susirgus kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, neiti į darbą, sergančių vaikų neleisti į vaikų ugdymo įstaigas, gydytis, kaip nurodė gydytojas;
  • sergantys gripu asmenys apsaugoti kitus gali dėvėdami medicinines kaukes, kurios sulaiko kvėpavimo takų sekretus kosint ar čiaudint, bei sveiki žmonės slaugydami sergantį asmenį taip pat turėtų dėvėti medicininę kaukę.
Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto