Kaišiadoryse privatus investuotojas planuoja investuoti 6 mln. Eur ir sukurti bent 100 darbo vietų

Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos spalio 28 d. posėdyje buvo svarstoma dvidešimt Tarybos sprendimų projektų. Du iš šių projektų ypač išsiskyrė savo svarba ilgalaikiam krašto vystymuisi ir žmonių gyvenimo kokybei. Pirmasis sprendimas buvo susiję su privataus kapitalo planais Kaišiadoryse statyti gamyklą. Antrasis sprendimas lėmė tai, kad iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) keliai Ilgakiemis–Kasčiukiškės bei Šventininkai–Migonys bus perimti savivaldybės atsakomybėn.

„Pozityvių permainų ženklu galime matyti tai, kad Kaišiadorių rajono savivaldybė jau yra realiai pajėgi dėl investicijų konkuruoti ir netgi nurungti tokias vietoves kaip Marijampolės LEZ. Nekantraujame kada visuomenei galėsime atskleisti daugiau detalių apie Kaišiadorių rajono savivaldybėje planuojamas investicijas. Kita vertus, šiandien galime drąsiai sakyti, kad į Kaišiadoris 6 mln. Eur planuoja investuoti ir ne mažiau kaip 100 naujų darbo vietų sukurti žinoma, pažangi ir ekologiją vertinanti bendrovė“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Investuotojo įsipareigojimai

Investicijų sutartis bus pasirašoma su žemės sklypo, esančio Pramonės g. 10, pardavimo aukciono nugalėtoju ar aukcione planuojančia dalyvauti įmone. Pagrindiniai įmonės įsipareigojimai yra ne vėliau kaip per trejus metus nuo gamybinių pastatų statybos leidimo gavimo dienos atlikti ne mažesnes kaip 6 000 000 Eur investicijas į ekonominę veiklą žemės sklype. Per dvejus metus nuo gamyklos statybų pabaigos įkurti ne mažiau kaip 100 darbo vietų. Taip pat įdarbinant darbuotojus siekti, kad ne mažiau nei 50 proc. į naujas darbo vietas įdarbintų darbuotojų būtų Kaišiadorių rajono savivaldybės gyventojai.

Kaišiadorių rajono savivaldybės įsipareigojimai

Vienas svarbiausių Kaišiadorių rajono savivaldybės įsipareigojimų yra padėti sutvarkyti ir investuotojo poreikiams pritaikyti žemės sklypą. Savivaldybės lėšomis bus organizuojamas geriamojo vandens tiekimo, buitinių ir lietaus nuotekų šalinimo tinklų infrastruktūros, kuri tenkintų vandens poreikį iki 4000 m3 per metus, gamtinių dujų tiekimo infrastruktūros, kuri užtikrintų dujų poreikį iki 80000 m3 per metus, įrengimas. Tai savivaldybė padarys ne anksčiau kaip per aštuoniolika mėnesių nuo statybos leidimo gavimo datos. Šiam tikslui planuojama skirti iki 750 tūkst. Eur. Taip pat savivaldybė įsipareigoja penkeriems metams investuotoją atleisti nuo žemės ir nekilnojamojo turto mokesčių.

Iš LAKD perimami du keliai

Kaišiadorių rajono savivaldybė iš LAKD perims kelius Ilgakiemis–Kasčiukiškės ir Šventininkai–Migonys. Bendras abiejų kelių ilgis yra apie 3 km. Tikimasi, kad, perėmus kelius, turėtų didėti jų

priežiūros kokybė. Kadangi abu nebuvo priskirti prioritetiniams, o jų valymo darbus žiemos metu LAKD pradėdavo tik po 14 val., nepatogumų patirdavo gyventojai. Siekiant sumažinti gyventojų patiriamus nepatogumus, seniūnijos kartais valydavo kelius, tačiau šių kelių priežiūra nebuvo jų pareiga ir todėl ji vyko nesistemiškai. Šiuo metu savivaldybės valdomų vietinės reikšmės kelių ilgis sudaro apie 800 km.

Naujienos iš interneto