Kaišiadoryse stiprinamos sveikatos apsaugos, kelių asfaltavimo ir ugdymo paslaugos

Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba rugpjūčio 24 d. rinkosi į eilinį posėdį, kuriame priėmė sprendimus, lemsiančius aukštesnę gyvenimo kokybę Kaišiadorių krašte. Gyventojų dėmesiui pristatome pirmąją grupę posėdžio metu priimtų sprendimų.

„Gyvenimo kokybė Kaišiadorių krašte kyla daugelyje sričių. Naujasis Kaišiadorių ligoninės vadovas aktyviai siekia geresnių sveikatos apsaugos paslaugų standartų, o Savivaldybė skatina šį tikslą. Augančiose ir besiplečiančiose Rumšiškėse planuojamas naujas darželis. Būtina gerinti Kaišiadorių krašto kelių kokybę ir tą apsisprendėme daryti viešosios ir privačios partnerystės būdu. Taip pat noriu pasidžiaugti, kad net 511 000 eurų padidintos savivaldybės pajamos iš gyventojų pajamų mokesčio“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Bus tvarkomos gatvės

Praplėsdama ir patvirtindama kovo mėnesio sprendimą, Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba nusprendė viešosios ir privačios partnerystės būdu atlikti gatvių remonto darbus šiose Kaišiadorių miesto gatvėse: Beržyno, Verdasos, Kirtimų, Pagirio, Eglių, Žolyno, Vilniaus, Miškininkų, Sodžiaus, Sodų, Žiedo, Saulėtekio, Žibuoklių, Lakštingalų. Taip pat Rumšiškėse bus sutvarkytos J. Aisčio bei Nemuno gatvės. Be to, bus remontuojami keliai Aviliai – Stasiūnai, Pypliai – Kalniškės, Stoties gatvė Pravieniškėse ir Kiemelių gatvė Žiežmarių apylinkės seniūnijoje. Minėtose gatvėse bei keliuose ne tik bus atliekami jų asfaltavimo darbai, bet ir įrengtos lietaus nuotekų sistemos, šaligatviai ir gatvių apšvietimas. Numatomą projektą viešosios ir privačios partnerystės būdu įgyvendinti iki 2025 m. gruodžio 31 d. Maksimalūs Savivaldybės turtiniai įsipareigojimai 7 710 376 Eur , įskaitant PVM.  Atkreiptinas dėmesys, kad Kaišiadorių rajono savivaldybėje gatvių remonto darbai vykdomi ir kitomis priemonėmis.

Stiprinama Kaišiadorių ligoninė

Kaišiadoryse ir toliau judama ligoninės stiprinimo kryptimi. Anksčiau informavome gyventojus, kad joje bus atliekami renovacijos darbai, tačiau, be pastatų energetinio efektyvumo didinimo, labai svarbu didelį dėmesį skirti ir paslaugų prieinamumo bei kokybės gerinimui. Dėl to aktyviai dirba nuo vasario mėnesio pareigas einantis Kaišiadorių ligoninės vadovas dr. Linas Vitkus. Jis liepos mėnesį raštu kreipėsi į savivaldybę ir paprašė skirti lėšų lazerinės technikos, kuri bus naudojama atliekant venų ir proktologines operacijas, masažinei lovai ir bevieliam aliarmui. Taip pat svarbu pabrėžti ligoninės vadovo pastangas pritraukti naujų sričių specialistus, kurie jau pradeda dirbti mūsų krašte. Atsižvelgiant į savivaldybės finansines galimybes, nuspręsta skirti 50 000 Eur šios įrangos įsigijimui. Tikimasi, kad nauja įranga pagerins sveikatos apsaugos paslaugas mūsų krašte.

Kryptis – naujas darželis Rumšiškėse

Kokybiška ugdymo paslaugų plėtra augančiame Rumšiškių mieste yra vienas iš svarbiausių tikslų Rumšiškių seniūnijoje. Siekdama šio tikslo, Savivaldybės taryba pritarė sklypo, kuriame bus statomas naujas Rumšiškių darželis, įsigijimui. Šiam tikslui savivaldybės taryba skyrė 135 000 tūkst. eurų. Tolesni žingsniai – projektavimo bei statybos darbų pirkimas. Tikimasi, kad naujas darželis pagerins ugdymo paslaugų prieinamumą Rumšiškių krašte, atlieps esamų ir būsimų gyventojų poreikius.

Didėja savivaldybės pajamos iš GPM

Dar viena gera žinia, kad rugpjūčio mėnesį Kaišiadorių rajono savivaldybėje net 511 000 Eur padidėjo pajamos, surenkamos iš GPM. Nemaža dalis šių pajamų jau panaudota. Pavyzdžiui, būtent iš jų bus perkamas sklypas naujo darželio Rumšiškėse statyboms. Taip pat skirtos lėšos kitų ugdymo įstaigų, pavėžėjimo į mokyklas, seniūnijų, socialinėms bei pagrindinių funkcijų reikmėms.