Kaišiadoryse vyko Lietuvos laisvosios rinkos instituto organizuotas seminaras

Kaišiadorių rajono savivaldybėje Lietuvos laisvosios rinkos institutas organizavo seminarą „Bendruomenė, investicijos ir aplinkosauga: kaip vertinti, dalyvauti, komunikuoti“. Seminare dalyvavo Savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos ir bendruomenių atstovai.

Seminaro metu dalyviai mokėsi, kaip visapusiškai įvertinti miestelio viešosios politikos sprendimus dėl investicinių projektų. Lektoriai vedė mokymus apie aktualias konstitucines teises, apie tai, kaip aiškiai, pagrįstai ir tinkamai suformuluoti ir išsakyti savo poziciją. Dalyviai domėjosi, kaip bendrauti su vietos valdžia ir žiniasklaida.

Mokymus vedė Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, ekspertas Dominykas Šumskis ir komunikacijos vadovė Asta Narmontė. „Įgyvendinant investicinius, plėtros projektus svarbu, kad tarpusavyje sėkmingai sutartų investuotojai ir gyventojai. Svarbu, kad apie aplinką kalbėtų žmonės, kurie ten gyvena. Tiek bendruomenė, tiek investuotojai, tiek savivaldybė juk turi tą patį tikslą – kad gyventi būtų geriau. Todėl reikia aktyviai ir argumentuotai išsakyti savo poziciją, kalbėtis ir tartis. Tam reikia ir pasitikėjimo vieni kitais, kurio, beje, dažnai trūksta. Kaišiadorių bendruomenių susidomėjimas rodo, kad žmonės nori ir linkę tartis dėl geriausių sprendimų rajonui“, –teigia LLRI prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Šis seminaras – tai instituto iniciatyvos „Su(si)tarkim“ dalis. Šia iniciatyva LLRI siekia, kad gyventojai argumentuotai diskutuotų jiems aktualiais klausimais ir taikiai susitartų dėl aplinkos, kurioje gyvena.

„Buvo naudinga išgirsti patarimų, kaip „parduoti“ savo idėją, kaip tartis su valdžia, kad ji išgirstų, kaip bendrauti su žiniasklaida, kad ji viską aprašytų“ – atsiliepimuose apie mokymus Kaišiadoryse rašė dalyviai.

Šią inciatyvą LLRI įgyvendina net 16-oje Lietuvos savivaldybių.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto