Kaltais pripažinti buvę Pravieniškių valstybės įmonės direktorius ir du darbuotojai

Lietuvos apeliacinis teismas panaikino pirmosios instancijos išteisinamąjį nuosprendį ir pripažino buvusius Pravieniškių valstybės įmonės prie pataisos namų direktorių V. P., jo pavaduotoją J. R. ir vadybininką K. R. kaltais dėl piktnaudžiavimo, prekybos poveikiu ir apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo. Teismas iš viso jiems skyrė beveik 3000 Eur baudų ir priteisė daugiau kaip 3600 Eur turtinei žalai atlyginti.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Kauno valdybos pareigūnams atlikus ikiteisminį tyrimą, nustatyta, kad 2012 m. ir 2013 m. Pravieniškių valstybės įmonės prie Pataisos namų direktorius V. P., jo pavaduotojas J. R. ir vadybininkas K. R., piktnaudžiaudami savo pareigomis, pasisavindavo nuteistųjų pagamintą produkciją ir ją naudodavo savo reikmėms.

Ši byla į teismą perduota 2015 m. 2021 m. pirmosios instancijos teismas V. P., J. R. ir K. R. buvo išteisinęs. Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorui išteisinimą apskundus apeliaciniu skundu, nuosprendis buvo panaikintas ir minėti asmenys pripažinti kaltais. Prokuratūra kaltinamiesiems prašė skirti daugiau nei 50 000 Eur baudų: J. R. – 25 081 Eur, V. P. – 19 206 Eur, o K. R. – 7532 Eur. Teismo sprendimu V. P. skirta 1130 Eur bauda, J. R. – 1280 Eur bauda ir K. R. – 377 Eur bauda. Iš asmenų taip pat priteista daugiau kaip 3600 Eur turtinei žalai atlyginti.

Šį tyrimą atliko STT Kauno valdyba, jį kontroliavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.