Kandidatas į Kaišiadorių rajono savivaldybės merus Šarūnas Čėsna: kodėl verta ir reikia balsuoti?

Turbūt nėra kaišiadoriečio ar Kaišiadorių krašto žmogaus, kuriam nebūtų pažįstamas Šarūno Čėsnos veidas. Jau tuoj bus du dešimtmečiai, kai šis 41 metų humoro nestokojantis („aukštu, didelio ūgio vyruku“ prisistatantis), nuolat besišypsantis, komunikabilus vyras dirba „Telia“ salone Kaišiadoryse, kur užsuka dažnas įvairaus amžiaus mūsų miesto ar rajono gyventojas. Nors pagal kvalifikaciją Šarūnas yra transporto inžinierius, tačiau daugybę metų dirba telekomunikacijų srityje. Pastaruoju metu vadovauja trims nuosaviems klientų aptarnavimo salonams – Kaišiadoryse, Šakiuose ir Trakuose. Tad dabar, galima sakyti, labiau verslininkas nei samdomas darbuotojas.

Darbštus, pareigingas, aktyvus, siekiantis užsibrėžtų tikslų, atsakingas ir labai mylintis savo šeimą – toks Šarūnas atrodo savo tėčiui Vytautui Čėsnai, dabar jau senjorui, bet daugumai kaišiadoriečių žinomam  kaip ilgamečiui pedagogui ir liaudies šokių kolektyvo „Savingė“, „Verpeta“ ir „Dumsis“ šokėjui. „Šarūno spinduliuojanti energija yra užkrečiama. Jis visada geros nuotaikos, nuolat turi idėjų, kam nors nepavykus padrąsina, palaiko, randa tinkamą žodį, yra žingeidus. Jis nuolat apsuptas žmonių. Matyt, taip yra todėl, kad jo atvirumas, pakantumas, korektiškas elgesys suteikia žmonėms pasitikėjimą juo. Tai žmogus, kuris gimė Kaišiadoryse, gyvena Kaišiadoryse ir Kaišiadorims atiduos savo  širdį. Jam rūpi miestas ir jo žmonių gerovė“, – sako Šarūno kolega Vitalijus Semenkovas.

Ko reikia žmogui, kad jis būtų laimingas? Pastogės virš galvos, šeimos, darbo… Dar sveikatos. Dar galimybės realizuoti save. Visa tai Šarūnas Čėsna turi. Būtent laimingas jis ir yra, nes ne tik džiaugiasi savo šeima – žmona Aiste, šešiamečiu sūnumi Ąžuolu ir dvimete dukrele Liepa Marija, bet yra ir aktyvus Kaišiadorių miesto centro bendruomenės narys, jai pirmininkaujantis nuo 2019 metų (su miesto centro bendruomene įgyvendinta daugybė projektų: surengta labdaros akcijų, įvairių renginių šeimoms, mieste sukurtos ir prižiūrėtos poilsio zonos), randa laiko (ir noro!) dalyvauti „Voluntarius.lt“ veikloje – yra savanoris-gelbėtojas, neužmiršta žvejybos bei aktyvaus laisvalaikio. Laimės teikia ir bėgiojimas – Šarūnas priklauso bėgimo klubui „Kaišiadorys bėga“. Įgavęs žmonių pasitikėjimą, nuo 2015 metų jau antrai kadencijai yra išrinktas Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos nariu, tad jam gerai pažįstamos ir nesvetimos miesto ir rajono gyventojų problemos.

Šarūnui rūpi krašto žmonės. Jam, 2023 metais kovo 5 d. pretenduosiančiam į Kaišiadorių rajono savivaldybės merus, deleguotam Liberalų sąjūdžio, svarbu, kad žmones supanti aplinka būtų pritaikyta pagal poreikius, patogi, patraukli, skatinanti sveiką gyvenimo būdą. Reikia plėsti pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūrą, didinti žaliųjų erdvių plotus, skatinti daugiabučių namų renovacijos procesus. Svarbiausias principas savivaldoje, anot Šarūno, yra daryti tai, ko reikia žmonėms, tad reikia, kad patys žmonės įsitrauktų į veiklų planavimą, kandidatas pasisako, kad turi idėjų, kaip tai padaryti. Demografinė padėtis Lietuvoje nedžiugina, ne išimtis ir Kaišiadorys. Savivaldybės augimo garantas – jaunos šeimos. Kad jauni žmonės norėtų savo gyvenimą kurti čia, Kaišiadoryse, reikia, kad būtų užtikrinta jų gerovė – pakankamai vietų vaikų darželiuose, kokybiška ir visada pasiekiama sveikatos apsauga, pasirūpinti laisvalaikio užimtumu bei kultūrine veikla. Negali likti nuošaly ir senjorai bei socialiai pažeidžiami žmonės. Ir senam, ir jaunam svarbu sveikata ir gerovė. Norėtųsi, kad senjorai mūsų rajone jaustųsi oriai. „Mano tikslas – kad kiekvienas sutiktas kaišiadorietis galėtų pasakyti: „Man gera gyventi čia”, – teigia Šarūnas.

Tad matyti, kad darbų laukia tikrai daug. Ir Šarūnas Čėsna pajėgus juos atlikti, aišku, su palaikymo komanda. O tiems, kurie užsukę į „Telia“ ir sužinoję apie Šarūno ketinimą tapti rajono savivaldybės meru su nerimu klausia, kas salone juos taip profesionaliai aptarnaus, jeigu jis tapsiąs meru, pretendentas atsako, kad visi jo kolegos, dirbantys „Telia“, yra aukščiausios kompetencijos specialistai ir kaišiadoriečių tikrai nenuvils. Nebūtinai turi būti didelis, kad atliktum didžius darbus. Klientai nerimauja, bet labai palaiko. Tikėkimės, palaikys ir kovo 5 dieną. Kasdien būdamas tarp žmonių Šarūnas, tapęs meru, žada būti dar arčiau žmogaus.

Kodėl verta ir reikia balsuoti?

Abejingumas ir nesidomėjimas politiniu gyvenimu, tarybos ir mero veikla, rinkimais, įsuka į užburtą ratą. Žmonės, nusivylę valdininkais, vis mažiau pasitiki ir tiki, kad galima ką nors pakeisti, vis mažiau patys rodo iniciatyvą pokyčiams ir taip vis daugiau valios perduoda valdininkams, stiprindami biurokratiją ir silpnindami demokratiją, kuri išreiškiama žmonių laisve ir valia atsakingai veikti. Tad kviečiame atsakingai rinkti ne tik būsimą merą, bet ir jo komandą, su kuria ateinančius ketverius metus kartu kursime Kaišiadorių ateitį!

Einant prie balsadėžių gausime 2 biuletenius. Viename pažymėsime už kurį kandidatą į merus mes balsuojame (pvz. Šarūnas Čėsna). Kitame biuletenyje pasirinksime ir pažymėsime sąrašą  (pvz. Nr. 11 Liberalų sąjūdis), o šio biuletenio apačioje iš mūsų pateikto sąrašo atsakingai deleguokime kandidatus į rajono tarybą, įtraukiant ir kandidato į merus sąrašo numerį, nes tai atskiras biuletenis.

POLITINĖ REKLAMA. APMOKĖTA IŠ LIBERALŲ SĄJŪDŽIO KAIŠIADORIŲ RAJ. SAV. RINKIMŲ APYGARDOS NR. 13 KANDIDATŲ PK SĄSKAITOS. UŽS. NR. 23/18 PR