Karinių oro pajėgų sraigtasparniu evakuotas laive susižeidęs žmogus ir į tinklus įsipainiojęs burlentininkas (video)

Rugsėjo 29 dieną, apie 14:25 val., Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras gavo pranešimą apie Baltijos jūroje esančiame laive „LADY SEMA“ susižeidusį žmogų. Nukentėjusiojo evakavimui nedelsiant pakeltas budintis Karinių oro pajėgų sraigtasparnis AS-365 „Dauphin“.

Budėtojui aktyvavus Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnį „Dauphin“ pranešė, kad žmogui lūžusi ranka ir laivo pozicija yra prie Klaipėdos vartų. Sraigtasparnis netrukus pakilo iš Nemirsetos stebėjimo posto ir atskrido į įvykio vietą.

15:12 val. nukentėjęs ir įgulos nariai jau buvo pakelti į orlaivį, bei pradėtas skrydis į Klaipėdos jūrininkų ligoninės tūpimo aikštelę. Pakeliui karo gydytoja pranešė, kad nukentėjusiam įtariamas rankos lūžis. Būklė stabili.

15:20 val. nukentėjęs asmuo buvo perduotas Klaipėdos Jūrininkų ligoninės medicinos personalo žinion.

Apie 15:30 užduoties vykdymas baigtas, orlaivis grįžo į Paieškos ir gelbėjimo postą Nemirsetoje.

Viso per vakar dieną Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įvykdė dvi sėkmingas gelbėjimo operacijas. Maždaug valandą prieš tai buvo gautas dar vienas pranešimas, kad netoli Nidos burlentininkas įsipainiojo žvejų tinkluose – yra reikalinga pagalba. Žmogus taip pat buvo išvaduotas iš tinklų ir pristatytas į krantą. Medikų pagalbos jam neprireikė.