Karolis Petkevičius ir Šarūnas Čėsna paliko LR liberalų sąjūdį

Sekmadienio vakarą, kuomet daugelis laukė rinkimų rezultatų, kad sužinotų, kas taps naujuoju Lietuvos Respublikos Prezidentu, Kaišiadorių rajono politikos padangę taip pat sujudino naujienos. Savo Facebook’o paskyrose Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos nariai Karolis Petkevičius ir Šarūnas Čėsna paskelbė, kad palieka LR liberalų sąjūdį bei jungiasi prie naujai besikuriančios Aušrinės Armonaitės ir Remigijaus Šimašiaus Laisvės partijos.

„Mieli Kaišiadoriečiai, draugai ir bičiuliai! Šį penktadienį savo gyvenime priėmiau, manau, labai svarbų politinį sprendimą – palikti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį ir taip pradėti savo naują politinio gyvenimo etapą. Norėčiau padėkoti Jums visiems, kad manimi pasitikėjote, rėmėte ir išrinkote atstovauti Kaišiadorių krašte. Ačiū Jums visiems! Ačiū buvusiems bendražygiams! Toks mano sprendimas priimtinas galbūt ne visiems. Mano politinis kredo – atvira politika, kurioje sprendimai yra priimami diskutuojant ir tariantis, o ne už uždarų durų. Deja, bet šiai dienai Kaišiadorių liberalų sąjūdžio skyriuje tokia politika nebuvo priimtina. Todėl su senais bendražygiais Šarūnu Čėsna, Albertu Lakštausku ir nemažu būriu mus palaikančių bendražygių norėtume politiką matyti visiškai kitokią. Pokyčiai patys neįvyksta. Dėl šių priežasčių nusprendėme prisijungti prie besikuriančios Laisvės partijos. Šioje partijoje matome galimybę prisiimti daugiau atsakomybės, o kartu ir turėti galimybę būti sąžiningais prieš tuos, kurie mumis pasitiki. Renkamės atvirą politinę jėgą!!! Tad kviečiu visus, kam svarbi liberali idėja ir atviras pokalbis priimant bet kokius sprendimus, į naujai steigiamos politinės jėgos, t.y. Laisvės partijos būrį!!!

P.S. kviečiu visus, rytoj (red. šiandien) (gegužės 27 d.), 18 val. atvykti į Kaišiadorių miesto kultūros namų antrą aukštą, kur vyks susitikimas su besisteigiančios politinės partijos lyderiais – Aušrine Armonaite ir Remigijumi Šimašiumi. Laukiame visų!!!“ – savo socialinio tinklo Facebook’e paskyroje rašė Karolis Petkevičius.

„Gerbiami kaišiadoriečiai, Jūsų pasitikėjimas ir aukštas įvertinimas savivaldos rinkimuose man yra ženklas, kad esu gerame kelyje. Pasibaigus valdžios “dalyboms” nepretenduodamas į aukščiausius postus, nusprendžiau palikti Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio partiją. Norėdamas kurti naujos kartos politiką renkuosi besikuriančią Laisvės partiją ir galimybę prisiimti daugiau atsakomybės, o kartu ir turėti galimybę būti 100% sąžiningu prieš tuos, kurie manimi ir mano bendražygiais pasitiki. Renkuosi atvirą politinę jėgą, kurioje sprendimai bus priimami diskutuojant ir tariantis, o ne už uždarų durų. Kuriamos partijos lyderiai jau rytoj lankysis Kaišiadoryse!!! Ateik, išklausyk, prisijunk“ – tuo pačiu laiku apie savo pasitraukimą Facebook’e paskelbė ir Šarūnas Čėsna.

Į šiuos Karolio Petkevičiaus ir Šarūno Čėsnos sprendimus pasitraukti iš LR liberalų sąjūdžio sureagavo ir Kaišiadorių skyriaus pirmininkė Jolita Morkūnaitė.

„Gerb. Šarūnai Čėsna ir Karoli Petkevičiau, Džiaugiuosi, kad esate veržlūs, kūrybingi ir gebantys priimti sprendimus politikai. Gerbiu Jūsų pasirinkimo laisvę palikti LR liberalų sąjūdžio Kaišiadorių skyrių ir kurti savo ateitį su kuriama Laisvės partija. Linkiu Jums sėkmės. Tikiu, kad garbingai paliksite TARYBOS NARIO MANDATUS, kuriuos gavote VISŲ MŪSŲ, kurie dirbame Kaišiadorių liberalams bendrų pastangų dėka. SĄŽININGI politikai turėtų pradėti savo politinę karjerą ne „apšvarindami“ savo artimiausius bičiulius, kurių finansiniais ir žmogiškaisiais ištekliais pasinaudojo, o palikti mandatus Liberalų sąjūdžio idėjas atstovaujantiems žmonėms.“ – po Karolio ir Šarūno pranešimais Facebook’e pakomentavo LR liberalų sąjūdžio Kaišiadorių skyriaus pirmininkė.

Karolis Petkevičius ir Šarūnas Čėsna į Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybą antrai kadencijai buvo išrinkti kartu su LR liberalų sąjūdžio sąrašu. Sąraše Šarūnas buvo įrašytas penktu numeriu, o Karolis, kuris siekė ir Kaišiadorių rajono mero posto, sąraše buvo įrašytas pirmu numeriu. Po kovo 3 dieną vykusių rinkimų Kaišiadoryse liberalai gavo 4 mandatus savivaldybės taryboje. Suskaičiavus rinkėjų skirtus pirmumo balsus, Šarūnas Čėsna iš penktos vietos pakilo net į pirmą, o Karolis Petkevičius iš pirmos vietos sąraše, užleidęs ją Šarūnui Čėsnai, nusmuko į trečią vietą. Mero rinkimuose Karolis Petkevičius liko trečioje vietoje ir nepateko į antrąjį rinkimų turą, kuriame rungėsi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Darius Vilimas bei Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Vytenis Tomkus.