Karšta para Kaišiadorių ugniagesiams: vyko net į 14 iškvietimų

Joninių išvakarėse Kaišiadorių ugniagesiams gelbėtojams nebuvo kada ilsėtis. Į įvairius iškvietimus praėjusią parą jiems teko vykti net 12 kartų.

Birželio 23 dieną, 13 val. 27 min., vykstant į akciją „Saugi vasara“, pamainos vadas radijo ryšiu pranešė, kad Kaišiadoryse, Gedimino ir Algirdo gatvių sankirtoje, pastebėjo eismo įvykį, kuriame buvo susidūrę lengvieji automobiliai VW Passat ir Skoda Rapid, nukentėjusių žmonių nebuvo. Sustoję ugniagesiai gelbėtojai atjungė automobilių akumuliatorius ir nuo važiuojamosios kelio dalies nušlavė duženas.

16 val. 16 min. buvo gautas pranešimas, kad Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Martiniškių kaime, kaimynas degina laužą, pranešėjas baiminasi, kad ugnis gali išplisti. Atvykus ugniagesiams paaiškėjo, kad lauko gale, saugiais atstumas nuo pastatų, mažoje krūvelėje prižiūrint buvo deginamos gamtinės atliekos.

18 val. 27 min. vėl buvo gautas pranešimas apie deginamą laužą Kaišiadoryse esančioje Šermukšnių gatvėje. Pasak pranešėjo, kaimynas užkūrė didelį laužą. Atvykus ugniagesiams nurodytu adresu, netoli medžių ir pastatų, maždaug 2 m² plote, degė du laužai, kuriuos teko užgesinti.

Vėliau, praslinkus audrai, prasidėjo pats darbymetis. 21 val. 38 min. buvo pranešta, kad Žasliuose, Vilniaus gatvėje, nuvirto medis. Atvykę ugniagesiai jokio nuvirtusio medžio nerado.

Po kelių minučių, 21 val. 45 min., apie nuvirtusius medžius buvo pranešta Kruonio seniūnijoje esančiame Užgirėlio kaime. Atvykę gelbėtojai nuvirtusius medžius patraukė.

Dar po keliolikos minučių, 21 val. 56 min., buvo gautas pranešimas, kad Gudienos kaime, Žaslių gatvėje, kibirkščiuoja nutraukti elektros laidai. Apie įvykį buvo informuoti ESO darbuotojai.

22 val. 23 min. vėl suskambo aliarmas. Buvo pranešta, kad Rumšiškių seniūnijoje, Antakalnio kaime, Antakalnio gatvėje suveikė gaisrinė signalizacija. Laimei, atvykus ugniagesiams ir atlikus žvalgybą, nebuvo jokių gaisro požymių.

Vos po 4 minučių, 22 val. 27 min., ugniagesiai vėl skubėjo į Gudienos kaimą, kur buvo pranešta apie užsidegusį medį.

22 val. 34 min. ugniagesiai išvyko ir į Rumšiškių seniūnijoje esantį Grabučiškių kaimą, kur jiems teko patraukti nuvirtusius medžius.

22 val. 54 min. nuvirtusius medžius teko patraukti ir nuo Kaišiadoryse esančios Gedimino gatvės.

Nepraėjus nė minutei, 22 val. 55 min., pranešimas apie nuvirtusius medžius buvo gautas iš Kurniškių kaimo. Atvykę ugniagesiai grandininiu pjūklu supjaustė nuvirtusius medžius ir juos pašalino, kad niekam nekeltų pavojaus.

Išaušus birželio 24 dienos nakčiai, 1 val. 44 min., vėl buvo gautas pranešimas, kad Rumšiškių seniūnijoje, Bublių kaime Strėvos gatvėje yra nuvirtęs medis. Atvykę ugniagesiai medį patraukė.

Jau pasikeitus pamainoms, 9 val. 29 min., buvo gautas dar vienas pranešimas, kad Žiežmarių apylinkės seniūnijoje, Būdiškių kaime, Topolių kaime ant važiuojamosios kelio dalies nuvirtęs medis. Atvykę ugniagesiai medžius patraukė nuo važiuojamosios kelio dalies.

Po keliolikos minučių, 9 val. 52 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, kelio Klaipėda – Kaunas – Vilnius 228 kilometre, susidūrė sunkiasvorė ir dvi lengvosios mašinos, iš vienos rūksta dūmai. Skubiai atvykus gelbėtojams paaiškėjo, kad susidūrė du lengvieji automobiliai (sunkiasvorė eismo įvykyje nedalyvavo). Laimei, prispaustų žmonių automobiliuose nebuvo.

Ant važiuojamosios kelio dalies 20 m ruože buvo išsilieję aušinimo skysčio ir 50 m² plote pabirę duženų. Gelbėtojai atjungė automobilių „Daihatsu“ ir „Toyota“ akumuliatorius, patraukė automobilį „Daihatsu“ nuo važiuojamosios kelio dalies bei sutvarkė kelio dangą.

Belieka tikėtis, kad bent šį šventinė diena ugniagesiams ir kitų specialiųjų tarnybų darbuotojams bus ramesnė.