Kartu kalboje ir valstybėje
Lapkričio 17 d. savivaldybės meras Šarūnas Čėsna, administracijos direktorius Karolis Petkevičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimutė Arlauskienė ir kalbos tvarkytoja Aušra Grigonienė dalyvavo valstybinės kalbos statuso atkūrimo 35-mečio minėjime „Kartu kalboje ir valstybėje“, kuris vyko Seimo rūmų Kovo 11-osios Akto salėje. Šiuo renginiu paminėti 1988 m. lapkričio 18 d. įvykiai, kai tuometė Lietuvos SSR Aukščiausioji Taryba, spaudžiama Sąjūdžio išjudintos visuomenės, pripažino lietuvių kalbą valstybine.
Minėjimo pradžioje vedėjas Paulius Skučas perskaitė renginio globėjos LR Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen sveikinimo laišką.
Gausiai į renginį susirinkę Lietuvos savivaldybių merai, administracijų direktoriai, švietimo skyrių vadovai, kalbos tvarkytojai, gimnazijų mokiniai, jaunųjų filologų, meninio skaitymo ir kitų lituanistinių konkursų laimėtojai bei dalyviai ir jų mokytojai klausėsi istoriko dr. Algimanto Kasparavičiaus pranešimo „Lietuvių kalba, tauta ir valstybė istorinėje perspektyvoje: ar daug progų švęsti?“, parodytas šia proga sukurtas dokumentinis filmas „Išsaugojome kalbą“.
Savo santykį su valstybine kalba atskleidė visuomenėje žinomi žmonės: LRT laidų vedėjas Marijus Žiedas, Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos mokytoja Vaida Ambrasaitė, aktorė Aistė Diržiūtė, LRT sporto komentatorius Rytis Kazlauskas, VU studentė poetė Mūza Olimpija Svetickaitė, rašytojas Tomas Dirgėla. Kalbėjusieji akcentavo, kokia svarbi tapatybės dalis yra kalba, kuri rodo santykį su savimi ir su kitu. Iš jų lūpų nuskambėjo raginimas saugoti lietuvių kalbą, veikti kas tik ką gali, kad ji neišnyktų, būtų sava, išliktų savita.
Minėjimą vainikavo jausmingas Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos smuikininkų ansamblio pasirodymas.