Kas apgins mokytojus? Įsiaudrinusioje klasėje mokinė pakėlė ranką prieš savo mokytoją (video)

Visur kalbama apie vaikų teises, kaip jie yra skriaudžiami, kokie jie yra vargšai, kaip pažeidžiamos jų teisės… Tačiau, realybė yra visai kitokia ir po daugelio angeliukų veidais slepiasi, švelniai tariant, tikri velniukai. O juk jiems negalima nei vieno blogo žodžio pasakyti, nes jie žino savo teises, bet, deja, ne pareigas…

Internete pradėjo plisti vaizdo įrašas iš, pasak vaizdo įrašą patalpinusios Facebook’o naudotojos komentaro, Daugėlių pagrindinės mokyklos. Deja, bet tai tik vienas pavyzdys, kokia yra šių laikų karta ir kas vyksta mokyklose.

Internete patalpintame vaizdo įraše matyti, kaip pagrindinės mokyklos mokiniai, kurie pagal amžių dar yra vaikai, nevaldomai ir tarsi sužvėrėję elgiasi klasėje, necenzūriniais žodžiais keikia mokytoją, šūkauja, trankosi, stumdo stalus ir kitaip nevykdo savo pareigų bei pažeidžia mokytojos teises. Galiausiai, vaizdo įrašo pabaigoje, viena mokinė atsistoja, prieina prie mokytojos ir stumia ją. Ir visa tai vyksta ne kažkur užsienyje, bet pas mus, Lietuvoje (Kaišiadoryse ne ką geresnė situacija), kur vaikai yra vargšiukai ir nuskriaustieji, nes valdžia nori jiems sutrumpinti vasaros atostogas. Po tokių vaizdelių peršasi mintis, kad ne vasaros atostogas jiems reikia sutrumpinti, o per vasaros atostogas juos visus į perauklėjimo stovyklas reikia išsiųsti!

Kas tokiose situacijose gali apginti mokytoją, kurią užpuola nepilnamečių mokinių gauja (manau, galima ir taip juos pavadinti, nes klasėje paprastai mokiniai mokosi), daro jai psichologinį spaudimą, smurtauja prieš ją psichologiškai ir fiziškai neleisdami jai vykdyti savo tiesioginių pareigų? Kaip tokiose situacijose mokytoja galėtų apsiginti? Deja, bet niekaip… Juk ant vaikų negalima nei rėkti, nei juo labiau pakelti rankos, kuomet jie tave puola, nes tada tiesiog skrisi iš darbo ir dar baudžiamąją bylą užsidirbsi. O tokių „aukselių“ tėveliai dar ir paskutines kelnes nuo tavęs numaus tampydami po teismus.

Alio! Lietuvos valdžia! Vaikų teisių gynėjai! Kas apgins Lietuvos mokytojus, kurių, pasak jūsų, taip trūksta Lietuvoje?! Kaip manote, ar tokios situacijos skatina emigruojančios Lietuvos gyventojus rinktis „patrauklią ir labai gerai apmokamą“ mokytojo profesiją?!

Naujienos iš interneto