Kaune sulaikyti dar vieni psichotropinių medžiagų pirkėjai ir pardavėjas

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai užvakar, gegužės 25 d., Kaune sulaikė psichotropinių medžiagų platintoją ir tris pirkėjus. Visiems keturiems asmenims gresia baudžiamoji atsakomybė.

Antradienio vakarą, iki vėlyvos nakties besitęsusioje sulaikymo operacijoje, įvairiose Kauno vietose (Vytėnų g., Raudonojo Kryžiaus g. ir Vaidoto g.) Kauno apskr. VPK Žaliakalnio policijos pareigūnai iš viso sulaikė keturis vyrus, įtariamus neteisėtu disponavimu psichotropinėmis medžiagomis.

Pas sulaikytus asmenis policijos pareigūnai rado ir paėmė psichotropinės medžiagos amfetamino, kuri perduota tolimesnei ekspertizei. Visi keturi sulaikytieji – Kauno miesto ir rajono gyventojai, trys iš jų – teisėsaugai žinomi ir praeityje jau teisti asmenys (du – už panašius nusikaltimus). Vienam vyrui (gim. 1972 m.) pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti, likusiems (gim. 1979 m., 1978 m., 1972 m.) – dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti. Po asmenų apklausų bus sprendžiama dėl kardomųjų priemonių paskyrimo.

Dėl neteisėto disponavimo psichotropinėmis medžiagomis Kauno apskr. VPK Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d. ir 260 str. 1 d. Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti asmenims gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų, o amfetaminą platinusiam vyrui – laisvės atėmimas nuo dvejų iki aštuonerių metų.

Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 3-ojo skyriaus prokurorai.

Naujienos iš interneto