Kauno apskrities paveldosaugininkų pasitarimas

Gegužės 12 dieną Kaišiadorių muziejaus Brazauskų namų ekspozicijos patalpose įvyko jau gražia tradicija tapęs Kauno apskrities paveldosaugininkų pasitarimas. Pasitarime dalyvavo Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Kauno skyriaus vedėjas Svaigedas Stoškus, vyriausieji valstybiniai inspektoriai Asta Naureckaitė ir Liutauras Tarbūnas, Kauno apskrities rajonų paveldosaugos specialistai.

Į pasitarimą atvyko ir jo dalyvius pasveikino Savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Kultūros ir paveldosaugos skyriaus vedėja Loreta Medzevičienė. Pasitarimo metu buvo aptarti kultūros paveldo objektų stebėsenos, priešgaisrinės apsaugos, įvairių konfesijų kapinių tvarkymo, Europos paveldo dienų bei Europos žydų kultūros dienos organizavimo, Užsienio valstybėms reikšmingo nekilnojamojo kultūros paveldo, esančio Lietuvos Respublikoje, tvarkymo taisyklių taikymo ir kiti aktualūs klausimai.

Pasitarimo dalyviams Kaišiadorių muziejaus muziejininkė Eglė Staninaitė-Popova įdomiai papasakojo apie Brazauskų namų ekspoziciją, Prezidento prosenelių ir tėvų gyvenimą Kaišiadoryse.

Pasitarimo dalyviams buvo suorganizuota ekskursija į Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.