Kauno klinikose identiškoms dvynėms grąžinta klausa

Nuo gimimo dvynės Gustė ir Smiltė negalėjo išgirsti mamos bei tėčio balso, nereaguodavo kreipiantis vardu, tačiau klausos stebuklą joms grąžino Kauno klinikų medikai, kurie balandžio 11 dieną dvynėms įdėjo klausos implantus. Kauno klinikose tokios operacijos nėra retos, tačiau operacija, kada klausa grąžinta identiškoms dvynėms, – pirmoji.

„Mergaitės nuo gimimo nebuvo tylios. Jos bendraudavo su mumis, leisdavo garsus, dėliodavo lūpytės, tarsi norėdamos kažką pasakyti. Žaidžiant mergaitės krykštaudavo, garsu juokdavosi“, – pasakojimą pradėjo mama Agnė.

Kad dvynukės negirdi, kilo abejonių, kai joms suėjo vieneri metai. Mergaitės neatsiliepdavo kviečiant vardais, o stovint nugara į tėvus nereaguodavo į garsus ir balsus. „Atlikus tyrimus sužinojome, kad dvynės jau gimė be klausos. Sužinojus tai, pradėjome stebėti tarpusavio bendravimą. Išties tik tada ir pastebėjome, kad mes patys kalbėdami su jomis naudodavome gestus.“

Iš pradžių buvo taikyta reabilitacija klausos aparatų pagalba, tačiau kalba ir toliau nesiformulavo, todėl buvo nuspręsta įdėti implantus. Tėvai apie galimą implanto įdėjimo operaciją sužinojo iš Kauno klinikų Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytojos dr. Alinos Kuzminienės, kuri, pasak tėvų, apie operaciją viską suprantamai paaiškino.

Dvynukės Gustė ir Smiltė Kaunuo klinikų nuotr

„Po implantų įdėjimo nepraėjus nei mėnesiui jau matosi teigiami ir geri rezultatai. Mergaitės ištaria savo vardus, sveikinasi, reaguoja į aplinką“, – džiaugiasi operaciją atlikęs Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytojas otochirurgas Giedrius Gylys.

Mažųjų Kauno klinikų pacienčių tėvai antrina gydytojui ir džiaugiasi sėkminga operacijos baigtimi, dėl kurios mergaitės šiandien gali girdėti mamos ir tėčio balsą, klausytis vaikiškų dainelių ir iš naujo mokytis pažinti pasaulį. „Pastebėjome, jog dukros pagaliau pradeda suprasti, pradėjome mokytis kalbėti, klausome muzikos ir šokame pagal ją. Mūsų ir mergaičių gyvenimas pasikeitė kardinaliai, mes drauge su mergaitėmės pažįstame pasaulį iš naujo. Kiekvienas pasiekimas mums be galo svarbus“, – neslėpė gerų emocijų mama.

Kalbėdamas apie operaciją, gydytojas pabrėžė operacijos unikalumą. Nors tokios operacijos nėra retos, tačiau klausos implantai pirmą kartą įdėti identiškoms dvynėms. Pasak gydytojo G. Gylio, net pasaulyje tokių atvejų yra vienetai. „Identiškos dvynės šiuo atveju tikrai identiškos. Labai įdomu stebėti iš chirurginės pusės. Jei vienai mergaitei kraujuoja viena kraujagyslė, tai seseriai ta pati kraujagyslė taip pat kraujuos. Jei vienai rezultatai bus puikus, vadinasi kitai seseriai irgi“, – šypsodamasis pasakoja otochirurgas.

Smiltės ir Gustės tėvai nuoširdžiai dėkoja Ausų, nosies ir gerklės ligų klinikos gydytojui otochirurgui Giedriui Gyliui, kuris atliko operaciją ir grąžino klausą, gydytojai dr. Alinai Kuzminienei, kuri supažindino su opracijos galimybe ir palaikė bei skyriaus seselėms už rūpestį. „Ačiū valstybei, nes jai ne jos parama implantams, mes tikrai neturėtume tiek daug, kiek turime dabar.“

Kauno klinikų informacija ir nuotraukos

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto