Kauno klinikose mirė 23 metų COVID-19 sirgusi gimdyvė

Kauno klinikose spalio 27 dieną mirė koronavirusu sirgusi gimdyvė. Moteris pradžioje buvo stacionarizuota į Kauno ligoninę, tačiau, jos būklei blogėjant, spalio 21 dieną buvo pervežta į Kauno klinikas. Pacientė buvo 39 savaitę nėščia. Kadangi nėštumas buvo išnešiotas, tačiau gimdymo takai nepasiruošę gimdymui, buvo priimtas sprendimas tą pačią dieną atlikti cezario pjūvio operaciją. Moteriai gimė sveika, išnešiota mergytė.

Pacientė toliau buvo gydoma Akušerijos ir ginekologijos klinikos COVID-19 skyriuje, kur jai buvo skirtas adekvatus ir šiai dienai patvirtintas koronaviruso gydymas. Tačiau, spalio 26 dienos naktį, blogėjant moters kvėpavimo būklei, ji buvo perkelta į Intensyviosios terapijos klinikos COVID-19 skyriaus reanimaciją, kur buvo toliau gydyta.

Į Intensyviosios terapijos kliniką moteris buvo perkelta ženkliai blogėjant jos būklei ir progresuojant kvėpavimo funkcijos nepakankamumui. Moteriai buvo taikyti visi įmanomi ir šiuo metu įprasti kvėpavimo gydymo ir palaikymo metodai. Pradžioje taikyti metodai buvo veiksmingi, tačiau, labai greitai progresuojant plaučių pažaidai, spalio 27 dieną, apie 11 val., po taikyto ilgo gaivinimo, pacientė mirė.

Medikų teigimu, pagrindinė moters mirties priežastis yra COVID-19 sukelta sunki plaučių pažaida, kuri galimai komplikavosi masyviomis trombozinėmis komplikacijomis ir plaučių arterijoms tromboze.

Mirusi gimdyvė nebuvo pasiskiepijusi nuo COVID-19, jai buvo vos 23 metai.

Gimusi mergytė kol kas yra Kauno klinikose prižiūrima specialistų, ji koronavirusu neserga. Vėliau mergyte rūpinsis jos šeima.

Kur gimdyvė galėjo užsikrėsti koronavirusu nėra žinoma. Kiek medikams teko bendrauti su jos artimaisiais, šeimoje sergančių asmenų nėra.

Kaip spaudos konferencijoje pasakojo medikai, moteris nėštumo eigoje buvo sveika ir jokių didelių komplikacijų neturėjo, gretutinėmis ligomis nesirgo.

Kauno klinikose šiai dienai vien per šiuos metu buvo gydyta 101 koronavirusu sirgusi gimdyvė, tačiau toks sudėtingas ir skaudus atvejis, kuomet miršta gimdyvė, Lietuvoje pirmas. Visos nėščiosios ir gimdyvės, kurios Kauno klinikose buvo gydytos nuo koronaviruso, buvo nesiskiepijusios.

Konferencijos metu medikai citavo JAV atliktus tyrimus, kur yra pastebėta, kad nėščiosioms ir gimdyvėms COVID-19 ligos eiga yra daug sudėtingesnė, jos dažniau patenka į reanimacijas ir jos dažniau miršta lyginant su to paties amžiaus nenėščiomis moterimis. Kaip vieną iš dažnų COVID-19 ligos komplikacijų nėščiosioms medikai įvardijo ir priešlaikinį gimdymą.