Kauno klinikų COVID-19 skyriuje kilo gaisras

Gruodžio 20 dieną, 4 val. 16 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Kaune, Eivenių gatvėje, LSMUL Kauno klinikų centriniame korpuse, 5 aukšte, kažkas dega, daug dūmų.

Po 8 min. nuo gauto pranešimo atvykus pirmiesiems ugniagesiams gelbėtojams buvo matomi pro langus besiveržiantys dūmai. Atlikus žvalgybą paaiškėjo, kad centriniame korpuse, 5 aukšte esančiame COVID-19 skyriuje, palatoje dega šaldytuvas.

Gaisro metu buvo evakuoti 22 ligoniai iš 5 ir 6 aukštuose esančių skyrių. Iš evakuotų pacientų 4 buvo perkelti į Reanimacijos skyrių, visi kiti – į kitą COVID-19 skyrių.

4 val. 48 min. gaisra buvo lokalizuotas, o 5 val. 11 min. pranešta apie jo likvidavimą. Užgesinus gaisrą buvo išvėdintos patalpos.

Gaisro gesinime ir ligonių evakuacijoje dalyvavę ugniagesiai gelbėtojai buvo suregistruoti dėl skiepų ir persirgimo faktų, grįžus į komandas pasikeisti pamainomis bus siekiama išvengti kontakto su kitais pareigūnais. Papildomai 3 ir 10 dieną po įvykio ugniagesiams bus atliekami PGR testai.

Kaip vėliau informavo Kauno klinikų atstovai, šiandien Kauno klinikų COVID-19 ligos Antrajame skyriuje užsidegė šaldytuvas, kuris buvo atskiroje patalpoje nei gydomi pacientai. Laiku sureagavus, gaisras užgesintas. Įvykio metu nei pacientai, nei personalas nenukentėjo.

Tuo metu skyriuje buvo 21 pacientas ir vienas anksčiau naktį mirusio paciento kūnas. Visi pacientai evakuoti į kitas saugias patalpas. Šiuo metu patalpos vėdinamos ir aiškinamasi kilusio incidento aplinkybės. Tikimės, kad skyriaus veikla visa apimtimi bus atstatyta iki švenčių.