Kauno rajone šįryt aidėjo šūviai

„Viešoje įstaigoje 1 aukšte vaikšto ginkluotas asmuo, pastatas 4 aukštų. Ar yra sužeistų nežino.“ – toks pirminis pranešimas šį rytą 9.30 val. pasiekė Bendrojo pagalbos centro (toliau – BPC) operatorius. Visai netrukus į Mastaičius skubėjo gausios Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnų, medikų, o vėliau ir ugniagesių gelbėtojų pajėgos. Aidintys šūviai, pagalbos šaukiantys žmonės – tai tik maža dalis to, kas laukė atvykusių pareigūnų.

Liūdna, bet labai reikalinga treniruotė

BPC buvo gauta keletas pranešimų telefonu, kad viešoje įstaigoje Kauno r., Mastaičiuose, girdisi šūviai, žmonių riksmai, klyksmai, dūžtantys stiklai. Vėliau taip pat buvo informuota ir apie sužeistuosius. Į įvykio vietą atvykus pirmiesiems pareigūnams, informacija pasitvirtino – žmonės paniškai bėgo ištikti šoko būsenos, matėsi sužeidimai, girdėjosi šūvių garsai patalpose. „Stengėmės, kad pareigūnai apie pratybas nežinotų iš anksto, kad būtų reali situacija“, – pasakoja Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) Profesinių įgūdžių valdybos 2-ojo skyriaus viršininkas Simonas Baltrušaitis, tokias žaidybines situacijas įvardijantis kaip liūdnas, bet labai reikalingas treniruotes, stebint tai, jog pasaulyje tokių įvykių išties ne vienas. Pasak jo, tai puikus būdas pagerinti parengtį, patobulinti reagavimo algoritmus.

Visada naudinga pasitikrinti

Kauno apskr. VPK ir LPM organizuotos tarpinstitucinės pratybos buvo realus pasibandymas, kaip būtų reaguojama į netikėtus smurto proveržius (AMOK) viešose vietose. „Pagrindinis tokių pratybų tikslas – tobulinti pareigūnų bendruosius profesinius įgūdžius policijos taktikos srityje“, – sako Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos Tarnybos organizavimo viršininkas Virginijus Petraitis. „Dabar laukia ne ką lengvesnis darbas – peržiūrėti visą užfiksuotą medžiagą, įsivertinti, kaip buvo veikta ir iš to ne tik padaryti išvadas, bet ir jomis pasidalinti su mūsų darbuotojais – tam, kad visi tobulėtume“, – priduria jis.

Kauno apskr. VPK ir LPM organizuotose AMOK pratybose dalyvavo ne tik dešimtys policijos pareigūnai, bet ir Kauno greitosios medicinos stoties medikai, Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai, Šaulių sąjungos atstovai, LPM bei Mykolo Romerio universiteto studentai.