Kauno ugniagesiai, grįždami iš gaisro, išgelbėjo mažametės mergaitės gyvybę

Ketvirtadienį Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 5-osios komandos ugniagesys gelbėtojas išgelbėjo mergaitės gyvybę.

Vakare grįžtančius iš gaisro ugniagesius Domeikavos seniūnijoje, Sargėnų kelyje, aplenkė automobilis ir pradėjo rodyti signalus ir ženklus, kad ugniagesiai sustotų. „Mes sustojome, o iš mašinos išlipę vyras ir moteris pribėgo prie mūsų ir pasakė, kad užspringo vaikas, – sakė šios komandos ugniagesys gelbėtojas Martynas Banaitis. – Iššokęs iš automobilio nuskubėjau prie mergaitės. Ji buvo maždaug 3-4 metų. Aš pasiguldžiau ją ant rankos ir atlikau kelis trinktelėjimus į nugarą, tačiau tai nepadėjo. Tada atlikau Heimlicho manevrą – spustelėjau pilvą ir taip pavyko stumtelti svetimkūnį. Pasirodo, mergaitė buvo užspringusi guminuku.“
Mergaitę pavyko išgelbėti tik laimingai susiklosčius aplinkybėms, kadangi pro šalį važiavo ugniagesiai gelbėtojai. Nes greitoji medicinos pagalba atvyko tik po 10-12 min.
Pasak M. Banaičio, atgaivinus vaiką, atlėgo tėvų baimė, panika ir emocijos: „O mergaitė pradėjo kvėpuoti, žiūrėti į mus ir net nusišypsojo. Džiaugiamės, kad ši situacija baigėsi laimingai, kad laiku važiavome pro šalį, nes tokiose situacijose turi labai greitai reaguoti.“
Trečius metus ugniagesiu gelbėtoju dirbantis vyras sakė, jog darbo metu jam pirmą kartą teko gaivinti užspringusį vaiką. „Anksčiau ne darbo metu yra tekę teikti pagalbą užspringusiam suaugusiajam“, – sakė M. Banaitis.

Ugniagesio gelbėtojo teigimu, puikius pirmosios pagalbos įgūdžius jis įgijo Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. „Pirmosios pagalbos mokymams ten skiriama ypač daug dėmesio,“ – sakė gelbėtojas.