Klaipėdoje sulaikytas aršus ir ginkluotas įtariamasis turto prievartavimu (video)

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai ir Lietuvos policijos Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovotojai sulaikė turto prievartavimu įtariamą asmenį.

Anksčiau ne kartą teistą klaipėdietį teisėsaugininkai sulaikė rugsėjo mėn. pabaigoje vienoje uostamiesčio degalinėje. Gerai KP ONTV tyrėjams žinomas asmuo sulaikytas tiriant pareiškimą dėl asmens terorizavimo ir turto prievartavimo. Įtariama, kad sulaikytasis reikalavo pinigų ir grasino susidoroti su automobilių remonto dirbtuvių meistru dėl neva nekokybiškai atliktų darbų.

Konfliktas peraugo į atvirą konfrontaciją, tad tik atsitiktinai išvengta sunkių pasekmių. Mačete ir plaktuku ginkluotas klientas puolė darbuotoją, pastarasis apsigynė ašarinėmis dujoms. Po šio įvykio serviso darbuotojas nuolat sulaukdavo grasinimų, todėl buvo priverstas kreiptis į policiją.

Įtariant, kad asmuo gali būti ginkluotas, sulaikymo operacijai pasitelkti LP AOR „Aras“ kovotojai. Sulaikius įtariamąjį, pas jį aptiktas peilis, o namuose rasti užtaisyti šaunamieji ginklai.

2010 m. Klaipėdos apskrities policija jau buvo atlikusi panašų ikiteisminį tyrimą. Įtariamasis ir jo žmona tąkart važinėjo pavogtu automobiliu, kuriame buvo aptiktas užtaisytas pistoletas ir granata. Ikiteisminio tyrimo metu įtariamasis grasino ir įžeidinėjo tyrėją. Jam buvo paskirta 4 metų laisvės atėmimo bausmė, o 2014 m. jis buvo paleistas iš pataisos namų.

Šiuo metu įtariamasis suimtas 3 mėnesiams. Uostamiesčio policija atlieka dar vieną su šiuo asmeniu susijusį ikiteisminį tyrimą. Įtariama, kad birželio ir rusėjo mėn., neišlaikęs egzamino, suimtasis grasino susidoroti su „Regitros“ Klaipėdos filialo specialistais.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius.

Už turto prievartavimą numatytas areštas arba laisvės atėmimas iki 6 metų.

Už neteisėtą disponavimą šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis baudžiama areštu arba laisvės atėmimu iki 5 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Klaipėdos apskr. VPK informacija

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto