Kodėl svarbu neteršti vandens?

Šiltuoju metų sezonu daugelis laiką leidžia gamtoje. Su šeimomis ar draugais keliaujame prie ežerų, upių, kuo toliau nuo miesto šurmulio. Atvažiavę prie vandens telkinio, tikimės, kad vanduo, kuriame maudomės – švarus. Tiesa, svarbu paminėti ne tik vandens telkinius, bet ir dirvožemį, per kurį neretai užteršiami ir požeminiai vandenys. Šiame straipsnyje pateiksime priežastis, kodėl svarbu neteršti vandens.

Švarus vanduo – gyvybiškai svarbus žmogaus sveikatai

Požeminis vanduo yra didžiausias gėlo vandens šaltinis pasaulyje. Jis pildo geriamojo vandens atsargas, yra svarbus pramonei bei žemės ūkiui. Žemės ūkio, pramonės ir kitos žmonių veiklos sukelia taršą, kuri gali kelti grėsmę požeminio vandens kokybei. Taip pat vandenį teršia neatsakingas elgesys su nuotekomis.

Norint asmeniškai prisidėti prie mažesnės taršos, rekomenduojamas nuotekų valymo įrenginys. Šis tinkamai išvalo buitines nuotekas, todėl jos nekenkia aplinkai, neužteršia vandens telkinių ir gruntinio vandens. Vandenį, kurį apdoroja ir išvalo mikroorganizmai, galima išleisti į netoliese esantį upelį, taip pat kaupt ir naudoti, pavyzdžiui, daržo laistymui.

Klimato kaita daro didelę įtaką vandens kokybei

Klimato kaitos poveikis, pavyzdžiui, intensyvūs gaisrai, audros, potvyniai ir ugnikalnių prasiveržimai, kelia grėsmę vandens ištekliams. Specialistai pastebi, kad paskutinius 200 metų fiksuojami klimato pokyčiai išsiskiria tuo, kad pagrindinė klimato kaitos priežastis – žmonių veikla.

Siekdami sumažinti poveikį klimato kaitai, susikurkite gamtai draugišką aplinką, paisykite ekologijos bei aplinkosaugos principų nuo ryto iki vakaro tiek namuose, tiek kelyje, tiek darbovietėje. Pavyzdžiui, rinkitės atsinaujinančius energijos šaltinius, racionaliai naudokite vandenį, senus daiktus „prikelkite“ antram gyvenimui. Į darbą važiuokite viešuoju transportu arba elektrinėmis transporto priemonėmis. Kitu atveju – taupykite degalus, važiuodami lėčiau ir tolygiai. Be to, rūšiuokite ir naudokite perdirbtą popierių.

Švarus vanduo leidžia ūkiams ir ekonomikai klestėti

Vanduo yra gyvybiškai svarbus gamybos, žemės ūkio, maitinimo, turizmo ir kitų paslaugų funkcionavimui ir klestėjimui. Be švarių telkinių nebūtų verslų ir sustotų visa pramonė. Tad akivaizdu, kad ne tik gyventojų sveikata, bet ir kiekvienos šalies ekonomika priklauso nuo švaraus vandens.

Palaikyti švarius telkinius – gyvybiškai svarbu. Vanduo gyvybiškai svarbus ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams, augalams. Nuotekų valymo įrenginiai leidžia prisidėti prie mažesnės dirvožemio taršos ir tausoja aplinką, kurioje gyvename. Žinoma, kasdienėje veikloje, taip pat reikėtų priimti aplinkai draugiškus sprendimus.

Nr. 22/47