Kodėl verta organizuoti kelionę į Varšuvą?

Kelionės ir ekskursijos į artimas šalis daugumai gali atrodyti jau visiškai neįdomus reikalas. Tai yra tik didžiausias mitas, nes kiekvienoje šalyje visada galima rasti slapčiausių kampelių. Būtent taip yra su Varšuva, nes nors ir atrodo, kad ji labai sava, tačiau joje galima aptikti dar neregėtų dalykų!

Pasirinkite transporto priemonę

Kadangi Lenkija nėra ypatingai nutolusi nuo Lietuvos, galima rinktis skirtingus variantus, kaip iki jos nuvykti. Jeigu mėgstate vietas pasiekti greitai ir gana pigiai, tuomet rekomenduojama rinktis skrydžius Vilnius – Varšuva. Na, o jeigu mėgstate niekur neskubėti ir mėgstate keliauti tik su savo transporto priemonę, tuomet galite rinktis automobilį. Renkantis transportą reikėtų pagalvoti apie lankytinus objektus: jeigu jie yra skirtingose miesto vietose, tuomet vertėtų pasirinkti savo automobilį arba bent Varšuvos mieste jį išsinuomuoti. Tiesa, yra galimybe važiuoti ir autobusu, o jų kainos – nėra didelės. Yra pateikiama įvairiausių savaitgalinių pasiūlymų, kurie suteikia galimybę autobusu važiuoti neribotą skaičių. Dažniausiai toks savaitgalio bilietas suaugusiam žmogui kainuoja 24 zlotus, o tai yra 6 eurai, o studentams/mokiniams taikoma 50 procentų nuolaida.

Varšuvos senamiestis

Varšuva garsėja savo išties autentišku senamiesčiu, todėl tai puikus pradinis taškas pradėti šio miesto tyrinėjimą. Kol yra važiuojama iki senamiesčio, galite pasidaryti trumpą sustojimą – Ogrod Saski parkas su aikšte, kurioje galima aptikti nežinomo kareivio kapą. Šiame parke galite aptikti Marconi fontaną ir aplink jį apsodintų ryškiaspalvių gėlių. Atkeliavę į senamiestį galima aptikti Plac Zamkowy aikštę, kuri daugumos yra laikoma tikra Varšuvos širdimi. Šioje aikštėje galima rasti visko: skirtingais instrumentais grojančių menininkų, dailininkų, žonglierių, jaukių lauko kavinukių bei įvairiausių keistenybių, kurios labai žavi. 

Nepopuliarios, bet vertos dėmesio vietos

Nors ir muziejai yra gana nuvalkiotas pasiūlymas, tačiau Varšuvoje jų yra išties įdomių ir traukiančių akį. Nepagailėkite laiko apsilankyti viename iš didžiausių Europoje esančių Lenkijos žydų istorijos muziejuje. Įdomu yra tai, kad šiame muziejuje galėsite susipažinti su visa Lenkijos žydų istorija: nuo atsikraustymo į Lenkijos žemes iki šių dienų. Taip pat vertėtų nukeliauti ir žydų gete kadaise esančio buvusio tilto, stovėjusio virš lenkams susisiekimo prasme svarbios gatvės.
Jeigu vakare ieškosite jaukios vietos, kur būtų galima prisėsti ir pasigrožėti Varšuva, tuomet rekomenduojama apsilankyti keturiasdešimtajame aukšte esančiame bare, viešbutyje „Marriott“. Kainos yra gana didesnės nei įprastai, tačiau yra taikomos happy hour laikas, o šiuo atveju bus taikomos nuolaidos kokteiliams. Nors ir kainos siekia apie 10 eurų už kokteilį, tačiau vaizdas yra nepakartojamas! Tiesa, kažkokių įspėjamųjų ženklų apie esantį barą nerasite, užėję į „Marriott“ viešbutį iš karto kilkite į 40 aukštą.

Nr. 22/19