Kodėl verta pagalvoti apie laistymo sistemą savo sode?

Atėjus karštai vasarai, kiekvienas sodininkas gali patvirtinti, kaip svarbu yra pasirūpinti augalų tinkamu drėgmės kiekiu. Nuolatinis ir reguliarus laistymas tampa kasdienis vasaros darbas, kurio praleisti išties negalima. Tam, kad sodininkui bent šiek tiek supaprastinti visą eigą, galima pasirūpinti specialia įranga, tokia kaip: laistymo sistema.

Kodėl verta rinktis laistymo sistemą?

Tie, kas turi didelį sodą ir nori kasdien džiaugtis žaliuojančia pieva ir puikiu derliumi, laistymo žarnos gali nepakakti, o nuolatinis lakstymas – gali jus išvarginti. Būtent laistymo sistema – patogus, efektyvus ir ekonomiškas būdas, kuris palaiko reguliarią sodo drėgmę. Visų pirma, su laistymo sistema, galėsite sutaupyti nemažai laiko. Juk visi žino, kad laistymas su žarna, reikalauja išties nemažai jėgų ir laiko. Laistymo laikmatis – gali tapti labai geru sąjungininku su laistymo sistema. Laistymo laikmačio dėka, jūs turėsite reguliarų laistymo laiką.
Vienas iš laistymo sistemos privalumų yra toks, jog jas galima įrengti ir sufokusuoti tose vietose, kur vanduo yra ypatingai reikalingas. Laistymo sistemą galima įrengti darže, šiltnamyje ir net vejoje. Be to, kokybiška laistymo sistema, gali garantuoti ir sveiką augalų augimą. Manoma, kad norint nuolat išlaikyti vešlią ir žaliuojančią veją, jos laistymui reikia skirti nuo 30 iki 60 minučių, viena arba du kartus per savaitę. Per mažas ir net per didelis kiekis vandens, dirvožemiui gali turėti neigiamos įtakos, todėl labai svarbu sureguliuoti ir laistymo sistemos vandens kiekį ir laiką. 

Kokių minusų gali turėti laistymo sistema?

Vis dėlto, reikia nepamiršti ir to, kad daugelis įrenginių, turi ir savų minusų. Laistymo sistemos tikrai nėra išimtis, todėl jos taip pat turi savo niuansų. Visų pirma, laistymo sistemos yra reiklios priežiūrai, todėl tai reiškia, kad jūs turėsite nuolat prižiūrėti jų švarą. Svarbu paminėti ir tai, kad norint, jog laistymo sistema veiktų efektyviai, reikia užtikrinti jos optimalią ir reguliarią priežiūrą, prieš prasidedant kiekvienam laistymo sezonui. Be to, reikia būti atidiems, artėjant ir šaltajam sezonui, nes laistymo sistemą reikia laikyti šiltoje patalpoje. Laistymo sistemą reikia atjungti nuo vandens tiekimo ir įsitikinti, kad joje (ypatingai jos plastikinėse dalyse) nėra vandens. Kadangi, šaldamas vanduo nuolat plečiasi, jis gali lengvai sugadinti ir sulaužyti plastmasines laistymo sistemos dalis. Jeigu nutiktų taip, kad laistymo sistema sugestų, reikia žinoti, kad jų remontas gali reikšti tik papildomas išlaidas.  

Laistymo sistemos trūkumu galima laikyti ir kenkėjus, kurie gali lengvai paveikti jūsų laistymo sistemą. Įvairūs kenkėjai gali pažeisti vandens linija, sugraužti ir sulaužyti detales. Na, bet nepaisant šių trūkumų, laistymo sistemos yra vis tiek praktiškas ir naudingas sodo įrenginys, kuris garantuoją efektyvią sodo priežiūrą!

Nr. 22/29