Kodėl vyrui dingsta erekcija?

Erekcijos praradimas gali būti sudėtingas ir jaudinantis reiškinys vyrams, turintis įvairias priežastis, įskaitant psichologines, hormonines, ir, svarbiausia, urologines problemas. Vienas iš medicininių aspektų, turintis įtakos erekcijos kokybei, yra šlapimo takų uždegimas, kuris, jei nėra tinkamai gydomas, gali sukelti rimtesnių sveikatos sutrikimų.

Šlapimo takų uždegimo poveikis

Šlapimo takų uždegimas vyrams gali pasireikšti skausmu, diskomfortu šlapinantis, taip pat dažnu ir skubiu poreikiu šlapintis. Jei šis uždegimas paliekamas negydomas arba gydomas netinkamai, infekcija gali plisti į žemesnes šlapimo sistemos dalis, įskaitant šlaplę. Tokia būklė sudaro palankias sąlygas bakterijoms kilti aukštyn į prostatą, sukeldamos lėtinio bakterinio prostatito atsiradimą.

Lėtinis bakterinis prostatitas yra uždegiminė prostatos būklė, kuri gali turėti įtakos seksualinei funkcijai, įskaitant erekcijos ir orgazmo kokybę. Pacientai dažnai skundžiasi apatinės pilvo dalies skausmais, mažesniu seksualiniu potraukiu ir problemomis su vaisingumu.

Šlapimo takų uždegimo gydymas kaip prevencijos priemonė

Efektyvus šlapimo takų uždegimo gydymas, pavyzdžiui pas https://www.homosanus.lt/slapimo-taku-uzdegimo-gydymas,  yra kritinis veiksnys, siekiant išvengti šių komplikacijų. Gydymas paprastai apima antibiotikų kursą, skirtą infekcijai naikinti, taip pat gali būti rekomenduojami vaistai nuo skausmo ir uždegimo. Be to, geras hidratacijos lygis, vengimas dirginančių medžiagų, tokie kaip kofeinas ir alkoholis, bei reguliarūs sveikatos patikrinimai gali padėti išvengti infekcijos pasikartojimo.

Kitos erekcijos problemas lemiančios priežastys

Nors šlapimo takų uždegimas ir su juo susiję sutrikimai yra svarbūs, yra ir daug kitų veiksnių, galinčių paveikti erekciją:

  1. Psichologinės priežastys: Stresas, nerimas, depresija ir kitos emocinės būsenos gali trukdyti normaliai seksualinei funkcijai.
  2. Sutrikusi kraujotaka: Sutrikusi kraujotaka dėl aterosklerozės ar širdies ligų gali apsunkinti pakankamo kraujo patekimą į varpą, reikalingą stipriai erekcijai.
  3. Hormonų disbalansas: Testosterono trūkumas ar kiti endokrininiai sutrikimai taip pat gali daryti įtaką seksualinei funkcijai.
  4. Gyvenimo būdo veiksniai: Rūkymas, per didelis alkoholio vartojimas, antsvoris ir neaktyvus gyvenimo būdas gali neigiamai veikti seksualinę sveikatą.

Svarbu kreiptis į specialistą

Jei patiriate erekcijos problemas, ypač jei pastebėjote kitus susirgimo požymius, tokie kaip šlapimo takų uždegimo simptomai, svarbu nedelsiant kreiptis į specialistą. Urologas arba, atsižvelgiant į simptomus, dermatovenerologas gali atlikti išsamų vertinimą, nustatyti priežastis ir skirti tinkamą gydymą. Ankstyva intervencija ne tik padeda išvengti komplikacijų bet ir užtikrina geresnę gyvenimo kokybę.

Nr. 24/39