Kokie koncertai laukia klausytojų šaltuoju metų laiku?

Koncertai ypač šildo sielą niūriuoju ir šaltuoju metų laiku, todėl jų netrūksta ir rudeniui atėjus bei žiemos sulaukus. Apsilankius klasikinės arba romantinės muzikos koncerte galima itin jaukiai praleisti vakarą su šeima, poroje ar gerais draugais.

Kokia muzikinė šventė spalio mėnesį vyksta Palangoje?

2023 metų spalio 22 dieną Palangą nuskaidrino ketvirtoji chorinės muzikos šventė „Cantate Palangai“, kuri vyko kurorto Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Sakralinė muzika nuteikia pakiliai, ji tarsi priartina klausytojų širdis prie dangaus aukštybių.

Šventėje dalyvavo tokie chorai – Valstybinis choras „Vilnius“, Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros centro Žvejų rūmų mišrus choras „Cantare“, Šiaulių kultūros centro kamerinis choras „Atžalynas“, Pasvalio mišrus choras „Canticum Novum“, Palangos kultūros ir jaunimo centro Kamerinis choras bei Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras, kuris atliko K. Jenkins kompoziciją „Symphonic Adiemus“.

Kokias dvasines pramogas klasikinės muzikos mėgėjams siūlo sostinė?

Rudenį rugsėjo-spalio-lapkričio mėnesiais Vilniuje per Mikalojaus Konstantino Čiurlionio gimtadienį vyksta koncertinis ciklas „Dialogai su Čiurlioniu. Jame savo muzikines programas bei interpretacijas pateikia ir svečiai iš užsienio. Šiuo muzikiniu projektu M.K. Čiurlionio namai sostinėje sėkmingai pritraukia tuos užsienio atlikėjus, kurie Čiurlionio muzikinius kūrinius įtraukia į savo koncertinį repertuarą.

Tokiu būdu šio genialaus kompozitoriaus ir dailininko kūryba yra garsinama ir už Lietuvos ribų. Dargi pats Čiurlionis yra sakęs, jog muzika, jo manymu, yra Dievo pasiuntinys, atsiųstas judinti švelniausias ir geriausias žmonių sielų stygas, raminti jų širdis, pavargusias nuo gyvenimo rūpesčių, guiti iš jų melą, nedorybes, pavydą ir neapykantą.

Ką klausytojams 2023 rudens sezono metu siūlo Kauno valstybinė filharmonija?

Kauno valstybinė filharmonija klasikinės muzikos gurmanams 2023 metais siūlo penkis simfoninės muzikos koncertus. Lapkričio mėnesį prancūzų klasikinės muzikos gerbėjai galės mėgautis Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, kuriam diriguos svečias iš Jungtinės Karalystės J. Bermanas, atliekama simfonine O. Mesiano meditacija „Užmirštos aukos“.

Koncerte taip pat dalyvaus violončelininkė E. Daunytė, mecosopranas E. Šidlauskaitė, tenoras M. Jankauskas ir baritonas R. Kudriašovas. Dar skambės Kamilio Sen-Sanso koncertai violončelei ir orkestrui bei prancūzų romantikės Lili Boulanger kantata „Faustas ir Elena“.

Nr. 23/44