Kokios Joninės be lietaus? Savaitgalio orų prognozė

Ko gero vargiai prisiminsime metus, kuomet per Jonines nebūtų iškritęs lietus. Šie metai taip pat ne išimtis. Po ištisas savaites Lietuvą alinusių karščių, šį šventinį Joninių savaitgalį sulauksime lietaus. Na, o po to – vėl karščiai.

Šeštadienio naktį Lietuva pateks į aukštesnio slėgio lauką. Trumpai palis nebent prie jūros ir Vakarų Žemaitijoje. Vėjas rims. Temperatūra pasiskirstys nuo 8 iki 13, pajūryje išsilaikys apie 15 laipsnių šilumos.

Šeštadienio popietę šalies dangumi slinks padrikai išsimėtę trumpo lietaus debesys. Iki vakaro lietaus klius daugeliui. Vietomis griaudės perkūnija. Vidutinio stiprumo vėjas ir toliau pūs iš pietvakarių, vakarų. Tarp debesų kartais žvilgčios saulė, tad temperatūra turėtų pakilti iki 17-22 laipsnių.

Joninių naktį lietaus taip pat neišvengsime, jis į Lietuvą atkeliaus nuo Juodosios jūros. Apie vidurnaktį ims lynoti rytiniuose ir pietrytiniuose rajonuose. Ryto valandomis lietaus debesys apims jau beveik visą šalį, nelis nebent pajūryje ir Vakarų Žemaitijoje. Vėjas pasisuks iš šiaurės vakarų, bus žvarbokas, o temperatūra vėl žemės iki 8-13 laipsnių šilumos.

Sekmadienio dieną vyraus ištisinio pobūdžio lietus, gausiau palis rytiniuose ir šiaurės rytiniuose rajonuose. Dėl niūraus debesų sluoksnio saulės greičiausiai pamatyti neteks. Temperatūra įdienojus svyruos vos tarp 14-19 laipsnių.

Lietaus debesys virš mūsų krašto sukiosis ir pirmadienį. Nestiprus vėjas pasisuks iš pietryčių. Atsiras pragiedrulių, tad naktį oras atvės iki 7-12, dieną pasirodžius saulei sugrįš 17-22 laipsnių šiluma.

Nuo antradienio lietaus mažės, o temperatūra vėl pradės kilti aukštyn.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto