Kokios medžiagos labiausiai tinka suknelių kūryboje?

Audinius suknelėms šiandien galima įsigyti greitai ir paprastai. Nesvarbu, tai trikotažo audiniai ar šilkiniai. Daugumoje audinių parduotuvių siūlomas didžiulis įvairių audinių ir trikotažo pasirinkimas. Kuria iš siūlomų medžiagų bei audinių bus geriausia pasiūti suknelę? Viskas priklauso nuo suknelės kirpimo, modelio, dekoratyvinių elementų ir paskirties. Žemiau pateiksime svarbiausią informaciją, kurią turėtumėte žinoti prieš ketinant siūti sukneles. 

Medžiagos suknelėms šiltuoju metų laiku

Vasarinių ir pavasarinių suknelių audiniai turi būti švelnūs ir lengvi, taip pat „kvėpuojantys“. Vasarą mūsų kūnas nuolat yra veikiamas aukštesnės aplinkos temperatūros bei saulės spindulių, todėl vasarinė suknelė neturėtų būti papildomos šilumos šaltinis. Dėl šios priežasties vasarinės suknelės medžiaga turėtų būti labai funkcionali. Ji turi sugerti drėgmę ir gerai ją išsklaidyti. Naudojimo požiūriu svarbu, kad audinys, iš kurio bus pagaminta suknelė, būtų patvarus ir nesiglamžytų (na, nebent tai linas), o taip pat atitiktų mūsų estetines vertybes.

Medvilnė

Medvilniniai audiniai yra vienas geriausių audinių vasarai. Jie yra minkšti, malonūs ir labai populiarūs dėl savo savybių. Iš jų siuvamos ne tik moteriškos vasarinės suknelės, bet ir vaikiški vasariniai drabužiai. Beveik visi medvilniniai audiniai „kvėpuoja“ ir yra hipoalergiški.

Linas

Kitas puikus pasirinkimas – lininiai audiniai. Tai aplinkai nekenksmingos, nedirginančios, šilumą ir drėgmę gerai praleidžiančios medžiagos. Optimalus pasirinkimas – audinys iš 100% lino. Tačiau kartais, norint, kad audinys būtų išties atsparus dilimui, į lininius audinius pridedama nedidelė dalis sintetinių pluoštų.

Šilkas

Šilkiniai audiniai puikiai sugeria drėgmę, neleidžia vystytis grybeliams ir turi antiseptinių savybių. Šilko sudėtyje taip pat yra amino rūgščių, kurios teigiamai veikia žmogaus odą.

Viskozė

Viskozė pastaruosius keletą metų yra tapusi suknelių gamybos hitu. Šis lengvas ir erdvus audinys puikiai tiks pavasario ir vasaros įvaizdžiams kurti, o sodrios spalvos ir raštai užtikrins, kad kiekvienas ras savo svajonių medžiagą.

Liocelis

Liocelis yra audinys, skirtas dėvėti ypač šiltomis dienomis. Labai malonus liesti ir efektyviai praleidžia orą. Jis kur kas geriau sugeria vandenį nei medvilnė ir padeda reguliuoti kūno temperatūrą. Liocelis yra tinkamas pasirinkimas alergiškiems ir žmonėms, turintiems itin jautrią odą – jis yra hipoalergiškas (nebent buvo nudažytas alergizuojančiais dažais) ir kartais laikomas antibakteriniu. Dėl savo minkštumo nedirgina gležnos odos.

Medžiagos suknelėms rudeniui ir žiemai

Šiems sezonams pagrindinis reikalavimas – kad medžiaga gerai išlaikytų šilumą ir tuo pačiu būtų pralaidi orui. Žinoma, jis taip pat turėtų būti madingas ir praktiškas. Rudens ir žiemos sezono pradžioje turėtume rinktis audinius, kurie yra minkšti ir gali apsaugoti kūną nuo peršalimo. Pagrindinės pastarųjų sezonų tendencijos – suknelės iš trikotažo, zomšos, veliūro, aksomo, taip pat medvilnės ir vilnos. Čia nepamirštama ir gražiojo gipiūro elementų, dažnai puošiančių sukneles. Iš kokio gipiūro galite rinktis, sužinokite čia: https://www.have.lt/ypatingi-audiniai/gipiuras

Vilna

Vienas iš nuostabių ir nepaprastai šiltų audinių, į kuriuos tikrai reikėtų atkreipti dėmesį, kai pradeda vėsti, yra vilna. Vilna yra unikali medžiaga, nes dėl joje esančių oro tarpelių ji sukuria natūralią šilumos izoliaciją. Be to, puikiai sugeria drėgmę, todėl tai puikus pasirinkimas snieguotiems ir lietingiems orams. Vilna yra lengva, bet tvirta, todėl yra patvari ir ilgaamžė medžiaga.

Nr. 23/4