Kokios trimerių dalys padės prižiūrėti krūmapjoves geriau

Tinkama krūmapjovės (trimerio) priežiūra yra esminė norint užtikrinti ilgalaikį ir veiksmingą įrankio naudojimą. Ypač, jei jis reikalingas retai, naudojamas sode, o ne profesionalioms aplinkos tvarkymo paslaugoms. Štai keletas patarimų, kaip prižiūrėti krūmapjovę:

 • Skaitykite naudojimo instrukcijas. Prieš pradėdami naudoti trimerį, atidžiai perskaitykite gamintojo pateiktas naudojimo instrukcijas ir priežiūros rekomendacijas. Peržiūrėkite Youtube vaizdo klipus, kur realiai pamatysite, kaip naudotis trimeriu, kaip jį užvesti ir pjauti žolę.
 • Naudokite tinkamus degalus. Benzininiai trimeriai reikalauja specialaus degalų ir alyvos mišinio. Jis parduodamas sodo prekių parduotuvėje. Laikykitės gamintojo rekomendacijų dėl degalų ir alyvos santykio bei kokybės. Jei specialios alyvos bus per mažai benzine, galite sugadinti variklį.
 • Reguliariai keiskite alyvą. Prieš sezoną ir sezonui pasibaigus, pakeiskite variklio alyvą, kad užtikrintumėte geresnį variklio veikimą ir ilgesnį tarnavimo laiką.
 • Valykite ir keiskite filtrus. Reguliariai patikrinkite ir valykite oro bei degimo filtrus. Esant reikalui, pakeiskite juos naujais, kad užtikrintumėte gerą veikimą ir ilgesnį variklio tarnavimo laiką. Tai trimerių dalys, kurias nesunku pasikeisti patiems.
 • Tikrinkite krūmapjovės galvą. Reguliariai patikrinkite žoliapjovės galvos būklę. Jei pastebėsite kokių įskilimų, galvutę galite pakeisti kita.
 • Laikykite trimerį švarų. Po kiekvieno naudojimo nuvalykite trimerio korpusą nuo žolės, purvo ir kitų nešvarumų. Tai padės išvengti trimerio dalių korozijos ir užkirsti kelią gedimams.
 • Patikrinkite variklio aušinimo sistemą. Užtikrinkite, kad variklio aušinimo angos būtų švarios ir be užterštumo, kad variklis galėtų tinkamai aušintis. Priešingu atveju, gali kilti net nedidelis gaisras, gali susilydyti plastikinė apsauga.
 • Tinkamai laikykite trimerį. Kiek įmanoma laikykite krūmapjovę sausoje, šaltoje ir gerai vėdinamoje patalpoje. Taip pat, kai įrankis nenaudojamas ilgesnį laiką, išimkite akumuliatorių arba nutraukite elektros tiekimą.
 • Reguliariai tikrinkite sujungimus ir svirtis. Patikrinkite visus sujungimus, svirtis ir tvirtinimo elementus, kad įsitikintumėte, jog jie yra tvirti ir nepažeisti. Jei pastebėsite, kad kai kurie iš jų yra susilpnėję arba sugadinti, juos pakeiskite arba sureguliuokite. Tai smulkios trimerių dalys, jų galima įsigyti internetu.
 • Tikrinkite elektros įrangą. Elektriniams trimeriams patikrinkite laidus, jungtis ir akumuliatorių. Įsitikinkite, kad laidai nėra sugadinti, o jungtys yra tvirtos. Akumuliatoriaus atveju, įsitikinkite, kad jis tinkamai įkraunamas ir laikomas.
 • Naudokite tinkamus priedus. Visada naudokite gamintojo rekomenduojamus priedus ir įrankius, skirtus jūsų konkretaus modelio krūmapjovei. Netinkamų priedų naudojimas gali sugadinti įrenginį arba sumažinti jo efektyvumą. Nenaudokite iš Kinijos parduotuvių pirktų galvų su grandinėmis – jos yra labai pavojingos.
 • Periodiškai atlikite techninę priežiūrą. Siekiant ilgalaikio krūmapjovės veikimo, atlikite techninę priežiūrą pagal gamintojo rekomendacijas. Tai gali apimti variklio purkštuko valymą, žvakių keitimą ar kitas variklio dalis.
 • Sekite vibracijos lygį. Per didelė vibracija gali rodyti, kad yra problemų su tam tikromis trimerio dalimis. Jei pastebėsite padidėjusią vibraciją, kreipkitės į kvalifikuotą specialistą, kad išsiaiškintumėte problemos priežastį ir atliktumėte būtinus pataisymus.
 • Atkreipkite dėmesio į smulkius gedimus. Jei pastebėsite bet kokius veikimo sutrikimus, nedelskite ir kreipkitės į kvalifikuotą serviso specialistą. Ankstyvas gedimo nustatymas ir taisymas gali padėti išvengti sudėtingesnių ir brangesnių problemų ateityje.

Laikydamiesi šių patarimų, galite užtikrinti savo krūmapjovės ilgesnį tarnavimo laiką ir geresnį veikimą. Tada trimerio dalys nebus reikalingos ilgus metus.

Nr. 23/25