Kontrabandinių cigarečių krovinys, kodiniu pavadinimu „Anglys“

Liepos 14 d. Šiaulių apskrities policijos komisariato pareigūnai iš apyvartos paėmė per 5 000 pakelių kontrabandinių cigarečių, skirtų Šiaulių ir Kelmės rinkai.

Kelyje Ariogala-Raseiniai-Kryžkalnis dirbusių Raseinių policijos komisariato pareigūnų dėmesį patraukė greitį viršijęs automobilis „Audi A5“. Minėtame kelio ruože greitis ribojamas iki 70 km per valandą, o automobilis riedėjo gerokai didesniu greičiu. Tikrindami dokumentus, pareigūnai ant galinės automobilio sėdynės pastebėjo audiniu uždengtus maišus. 33 metų automobilį vairavęs Kauno rajono gyventojas, išgirdęs klausimą, ką veža maišuose, akivaizdžiai sutriko ir sulemeno, kad tai – anglys. Policijos pareigūnai panoro pamatyti tas anglis, tačiau, atrišus maišą, iš jų pabiro Lietuvos Respublikos įstatymų numatyta tvarka nepaženklinti cigarečių „Fest“ pakeliai. Vairuotojas prisipažino, kad iš viso jis salone ir bagažinėje veža dešimt maišų kontrabandinių cigarečių. Anot jo, 3500 pakelių cigarečių jis  įsigijo Gariūnų turgavietėje ir gabeno perparduoti į Kelmę. Vyrui dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėta administracinė teisena.  Dėl šios neteisėtos veiklos jis prieš keletą metų jau teistas du kartus.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai vyrą su kontrabandiniais rūkalais sulaikė Šiaulių geležinkelio stotyje. Baugščiai į šalis besižvalgantis 55 metų Trakų rajono gyventojas su savimi turėjo porą lagaminų.   Patikrinę jų turinį, pareigūnai rado 1590 pakelių cigarečių „Fest“ ir „NZ gold superslim“, kurių bendra rinkos lyginamoji vertė – per 4000 eurų. Už akcizais apmokestinamų prekių  įsigijimą ir gabenimą, pažeidžiant nustatytą tvarką, jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Už tokio kiekio kontrabandinių rūkalų gabenimą galima bauda nuo dviejų tūkstančių aštuonių šimtų devyniasdešimt šešių iki penkių tūkstančių septynių šimtų devyniasdešimt dviejų eurų su šių prekių konfiskavimu ir gabenimo priemonės, kuria šios prekės buvo neteisėtai gabenamos, konfiskavimu. Sprendimą dėl nuobaudos priims teismas.

Manoma, kad šis vyras yra  kontrabandinių cigarečių tiekėjas Šiauliuose jais prekiaujantiems asmenims. Mat prieš mėnesį jį pareigūnai su svetimos šalies rūkalais taip pat buvo sulaikę Šiauliuose. Tada jis prarado 1800 pakelių cigarečių, kurių bendra  rinkos lyginamoji vertė – 4647 eurai.

Iš viso per šių metų 1-ąjį pusmetį Šiaulių apskrities policijos pareigūnai iš nelegalios apyvartos paėmė beveik 30 000 pakelių kontrabandinių cigarečių. Lyginant su praėjusių metų analogišku laikotarpiu, tai – pusantro karto didesnis kiekis

Šiaulių apskr. VPK informacija

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto