Kraujo donorystė naudinga ir donoro sveikatai

Tenka išgirsti, kad vienas kraujo donoras gali padėti pasveikti net trims į nelaimę patekusiems asmenims. Turbūt visi pritartų, kad kraujo donorystė – vienas kilniausių poelgių, kurį gali atlikti žmogus. Tačiau specialistai patikina, kad ir pats organizmas padėkoja donorui už gerą darbą: kraujo donorystė teikia naudos ir paties donoro sveikatai.

Donorystė – geras darbas ne tik kitam, bet ir sau

Mitų, stereotipų apie kraujo donorystę sklando išties daug. Dažniausiai jokiais faktais nepagrįsta nuomonė kyla iš nežinojimo ir nepakankamo informacijos kiekio. Vienas dažniausiai girdimų mitų – kad kraujo donorystė organizmui yra žalinga. Anaiptol – kraujo duodančių asmenų organizme vyksta kraujo ląstelių regeneracija, o tai skatina audinių atsinaujinimo procesus. Tyrimai rodo, kad donorai turi mažesnę riziką susirgti širdies ir kraujagyslių, onkologinėmis ligomis. Taip pat svarbu paminėti ir tai, kad reguliariai kraujo duodantis donoras turi didesnę tikimybę išgyventi įvykus nelaimingam atsitikimui – tokiu atveju organizmas greičiau reaguoja į kraujo netekimą ir siekia jį kompensuoti. Tad akivaizdu, kad kraujo donorystė ne tik padeda į kritinę situaciją patekusiam asmeniui išgyti, tačiau prisideda ir prie paties donoro geros savijautos, sveikatos.

Nemokami kraujo tyrimai donorams

Būtent kraujo donorystė gali būti kaip vienas iš būdų pasitikrinti savo sveikatą. Donorui atvykus duoti kraujo, yra patikrinamas hemoglobino kiekis kraujyje, nustatoma kraujo grupė. Po donorystės procedūros donorams nemokamai atliekami brangiai kainuojantys kraujo tyrimai ir teikiamos gydytojo konsultacijos. Po kiekvienos donacijos atliekami kraujo tyrimai siekiant išsiaiškinti, ar donoras neserga hepatitu B, hepatitu C, ŽIV, sifiliu, parvoviruso B19 infekcija. Jei laboratoriniai kraujo tyrimai dėl virusinių ligų parodytų teigiamą rezultatą, donoras apie tai būtų informuojamas asmeniškai ir nukreipiamas atlikti išsamesnių tyrimų į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Svarbu žinoti, kad donorais gali būti sveiki 18-65 metų asmenys. Kraujo galima duoti kas 60 dienų, tačiau moterys tai daryti gali iki 4 kartų per metus, vyrai – 6.

Visus norinčius aukoti kraujo Nacionalinis kraujo centras kovo 30 dieną kviečia atvykti į Kaišiadorių apylinkės seniūniją (adresu Gedimino g. 48), kur 11:30-17:00 val. vyks kraujo donorystės akcija.

Daugiau informacijos apie kraujo donorystę: https://kraujodonoryste.lt/