Kreiptasi į kelininkus dėl per lietų užliejamos Gedimino gatvės

Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus raštu kreipėsi į Lietuvos automobilių kelių direkciją prie Susisiekimo ministerijos (LAKD) dėl papildomų lietaus nuotekų surinkimo tinklų tam tikruose Kaišiadorių miesto Gedimino gatvės atkarpose įrengimo bei geresnės prie iškiliųjų perėjų įrengtų lietaus nubėgimo latakų priežiūros. Kadangi LAKD yra kelio Kaišiadorys – Žiežmariai (Gedimino gatvė yra šio kelio dalis) savininkė ir atsakinga už minėto kelio ruožo priežiūrą, todėl šios institucijos įsitraukimas yra būtinas norint išspręsti susidariusią lietaus nuotekų problemą.

„Per pastaruosius kelerius metus Kaišiadorių miesto Gedimino gatvė ir jos prieigos pasikeitė neatpažįstamai. Miestiečiai ir miesto svečiai džiaugiasi jos būkle, tačiau pastebime ir trūkumus. Dėl klimato kaitos vis dažniau susiduriama su didžiulėmis liūtimis, todėl būtina užtikrinti, kad net ir per stipriausią lietų gatvė nebūtų patvinusi. Siekdamas šio tikslo asmeniškai kreipiausi į LAKD, kad šiai institucijai priklausančiame kelyje Kaišiadorys-Žiežmariai būtų įrengta papildoma infrastruktūra, apsaugosianti nuo tokių gatvės potvynių, kuriuos jau matėme“,- teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

LAKD išsiųstame rašte įvardijamos tokios pagrindinės problemos: 1) priešais Gedimino g. Nr.109 gyvenamąjį namą, greta iškilaus saugumo salelių, įrengti vandens nubėgimo latakai neužtikrina lietaus vandens nubėgimo; 2) prie naujai įrengtos iškiliosios pėsčiųjų perėjos (netoli Gedimino ir Kęstučio g. sankryžos) dėl per silpnų vandens nubėgimo latakų kaupiasi lietaus nuotekos; 3) priešais Gedimino g. Nr.70 namą įrengtas lietaus nuotekų surinkimo šulinėlis efektyviai nesurenka visų lietaus nuotekų; 4) tarp Gedimino g. Nr. 32 ir 34 pastatų nuo Gedimino gatvės lietaus vanduo subėga į įvažą, sudarydamas nepereinamą vandens ruožą. Taip pat atsižvelgiant į UAB „Kaišiadorių vandenys“ ir Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos specialistų įžvalgas pateikti konkretūs problemų sprendimo būdai.

Kaišiadorių rajono savivaldybė yra pasirengusi bendradarbiauti ir tikisi, kad LAKD atkreips dėmesį į susidariusią situaciją bei priims reikiamus sprendimus. Tuo tarpu gyventojai net ir liūčių metu galės džiaugtis Gedimino gatve ir gyvenimo kokybę mūsų krašte.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.