Kruonio seniūnijoje naktį susprogdintas sprogmuo

Vasario 25 dienos naktį, apie 4 val. nakties, specialiosioms tarnyboms buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajono savivaldybėje, Kruonio seniūnijoje, Maisiejūnų kaime rastas į sprogmenį panašus daiktas. Atvykus policijos pareigūnams buvo nuspręsta įvesti planą „Skydas“. Į sprogmens radimo vietą buvo iškviesti ugniagesiai, medikai ir išminuotojai.

Atvykus išminuotojams buvo nustatyta, kad tai 81 mm minosvaidžio mina. Buvo nuspręsta, kad sprogmuo yra pavojingas ir jis bus sunaikintas vietoje.

Kiekvienais metais, atliekant žemės ūkio darbus, sodinant mišką ar tvarkant aplinką, randama nemažai įvairių nesprogusių užtaisų – granatų, minų, artilerijos sviedinių, likusių dar nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų bei Sovietų okupacijos laikų.

Radus įtartiną ar į sprogmenį panašų daiktą, būtina perspėti apie pavojų šalia esančius žmones, jokiu būdu jo neliesti, nemėginti nukenksminti sprogmens patiems ir neleisti to daryti kitiems, nes tai kelia pavojų ir jiems, ir aplinkiniams. Žmogus apie rastą sprogmenį turėtų pranešti telefonu 112, pasitraukti nuo radinio į saugią vietą, o atvykusiems pareigūnams suteikti informaciją apie jį.

Naujienos iš interneto