Kruonio seniūnijoje sudegė namas: vykstant į gaisrą ugniagesiams teko kovoti su sunkiai pravažiuojamais keliais (video)

Vasario 9 dienos vakarą, 19 val. 25 min., ugniagesiams suskambo aliarmas. Buvo pranešta, kad Kaišiadorių rajone, Kruonio seniūnijoje, Vladipolio kaime dega kaimyno namo kaminas. Į gaisro vietą buvo išsiųstos trys autocisternos iš Kaišiadorių, Kruonio ir Stakliškių.

Bevykstant į įvykio vietą buvo gautas patikslinimas, kad dega jau ir namo stogas, tad papildomai iškart buvo išsiųsta ir Žiežmarių ugniagesių komanda.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams rąstinis vieno aukšto, 11×7 m dydžio namas jau degė atvira liepsna, stogas buvo nudegęs ir sukritęs. Liepsnoms malšinti ugniagesiai naudojo 3 B tipo vandens švirkštus, o vanduo buvo tiekiamas iš šalia esančių vandens telkinių.

20 val. 31 min. buvo pranešta apie gaisro lokalizavimą, o 21 val. 15 min. gaisras buvo likviduotas.

Gaisro metu nudegė namo stogas, perdegė perdanga, apdegė pirmojo aukšto sienos. Gesinant gaisrą vandeniu buvo sulietas pastato pirmasis aukštas ir jame buvę namų apyvokos daiktai. Ar name buvo įrengtas dūmų detektorius, kuris anksčiau būtų pranešęs apie namo viduje esančius dūmus ir greičiausiai užkirtęs kelią tokiam gaisrui, nebuvo galimybės nustatyti.

Kaip galima matyti iš vaizdo medžiagos, ugniagesiams, vykstant į gaisro vietą, teko kovoti su sunkiai įveikiamais, siaurais ir prastai nuvalytais keliais. Ugniagesiai dar kartelį prašo seniūnijų atstovų, kad šie pasirūpintų ir nuvalytų kelius prie vandens telkinių, jog atsitikus nelaimei gelbėtojai galėtų juos lengvai pasiekti.

Gyventojams primename, kad nuo 2018 metų gegužės 1 dienos gyventojai savo būstuose privalo būti įsirengę dūmų detektorius, kurie, kilus gaisrui, apie tai savo šaižiu signalu perspės gyventojus. Anksti pastebėjus gaisrą dar galima išgelbėti jūsų turtą. Deja, bet liepsnos plinta greičiau negu iki nelaimės vietos atvyksta ugniagesiai. Ypač šiuo žiemos metu, kuomet keliai yra sunkiai pravažiuojami bei slidūs.