Kūdikių guldymas į suaugusiųjų patalynę – blogas įprotis

Kai kurie tėveliai linkę kūdikius guldyti kartu su savimi į lovą. Daugeliu atvejų tai atrodo patogiau, tačiau nepamirškite, kad tai – nėra geras pasirinkimas nei dėl vaiko fizinių savybių, bei dėl psichologinių. Jau nuo pat mažumės vaikas turi būti mokomas miegoti atskirai, juolab, jam turi būti pateikta specialiai parinkta patalynė, kuri gali užtikrinti, kad miegas bus kokybiškas.

Patalynę vaikams rasite nostra.lt prekybos vietoje.

Patalynė neturi kelti alergijos

Kiekvienais metais atsiranda vis daugiau kūdikių, kurie turi alergijas. Dažniausiai jas sukelia mini erkutės, kurios gyvena dulkėse. O išvengti jų galima paprastai – tiesiog pasirinkus tinkamą patalynę. Dažniausiai suaugusieji savo patalynei skiria kur kas mažiau dėmesio nei vaiko. Ne tik ieškodami jiems labiausiai tinkamos, tačiau taip pat ir prižiūrėdami, plaudami. 

Jeigu savi užvalkalai plaunami kartą per savaitę, o patalynė – kartas kas kelis mėnesius, tai tuo tarpu vaikų užvalkalai dažniausiai keičiami kas porą dienų, o patalynė yra plaunama kartą per savaitę. Būtent šis skirtumas ir lemia, kad vaikams reikia miegoti jiems skirtoje patalynėje, kur jie ne tik geriau jausis, tačiau taip pat ir išvengti alergijos.

Taip pat suaugusieji norėdami sutaupyti dažnai perka sintetinio pluošto patalus, kurie nepadeda išvengti prakaitavimo, kaupia dulkes. O vaikams reikalingi natūralaus audinio patalai, kurie rūpinasi, kad vaikas nakties metu miegotų puikiai, jam nekiltų jokios alergijos.

Patalynės kūdikiams pasirinkimas

Akivaizdu, kad tinkamos patalynės pasirinkimas – būtinas. Ir vaikams, kūdikiams jokiu būdu negalima pirkti patalynės, užvalkalų, kurie yra skirti suaugusiems. Kaip jau minėjome – jie kinta ne tik dydžiu, tačiau ir sudėtimi.

Būtinai rinkitės patalynę, kuri pagaminta iš natūralaus pluošto. Ne tik ji, tačiau ir užvalkalai. Taip pat – tinkamo dydžio. Daugelis tėvelių perka didesnes, kadangi tikisi, kad ji tarnaus ilgiau. Deja, didelė patalynė dažniausiai trukdo vaiko miego kokybei. Juolab, ji dėvisi, tad vieni patalai bet kuriuo atveju negali būti naudojami dešimtimis metų, kadangi jie nebebus funkcionalūs, neužtikrins geros miego kokybės.

Nr. 20/6

Naujienos iš interneto