Kuo iš anksto pasirūpinti, ruošiantis slydinėti?

Pirmą kartą ruošiantis slidinėjimo kelionei, be jokios abejonės, galvoje sukasi daugybė dalykų. Laukiate bei džiaugiatės dėl naujos patirties, tačiau taip pat ir jaudinatės bei nežinote, ko tiksliai tikėtis. Vienas iš būdų, kaip šią įtampą galite sumažinti – atsakingas planavimas. Susidarykite sąrašą daiktų, kuriuos būtina pasiimti į slidinėjimo kelionę, kad turėtumėte viską, ko reikia, bei kad galėtumėte visiškai mėgautis išvyka. O kad tai padaryti būtų lengviau, šiame straipsnyje pateiksime visus pagrindinius elementus, kurių reikia slidinėjimui.

Slidės, lazdos ir apkaustai

Kadangi tai bus pirmas jūsų kartas, kuomet slidinėsite, investuoti į slides, lazdas bei apkaustus neverta, kadangi pirmiausia rekomenduojama šią žiemos pramogą išbandyti ir įsitikinti, ar ji patinka, o tik vėliau įsigyti šiuos slidinėjimo elementus. Slides, lazdas bei apkaustus galėsite išsinuomoti kurorte, kuriame slidinėsite. Ten dirbantys darbuotojai puikiai išmano savo darbą ir tikrai patars, kokios slidės ir lazdos bus tinkamiausios būtent jums bei kokios jos leis lengviausiai mokytis.

Slidinėjimo batai

Nors slidinėjimo batus taip pat galite nesunkiai išsinuomoti, visgi to daryti nerekomenduojama. Batai turėtų būti tokie, kurie idealiai atitiktų jūsų pėdos linkius, na, o nuomojami batai dažnai tuo nepasižymi ir yra labai nepatogūs. Būtent dėl to, jei tik yra įmanoma, siūlome įsigyti savo slidinėjimo batus, net jei tai darysite tik pirmą kartą. Batai turėtų būti gerai prigludę, tačiau ne per ankšti. Avėdami teisingai išsirinktus batus, jausitės kur kas patogiau bei galėsite lengviau mėgautis patirtimi. 

Slidinėjimo šalmas

Besimokantiems slidinėti saugumas turėtų būti pats svarbiausias aspektas, tad niekuomet į įvairias apsaugines priemones nežiūrėkite aplaidžiai. Šalmą galite tiek įsigyti, tiek ir išsinuomoti – priklausomai nuo to, kuris būdas jums yra priimtinesnis. Jis apsaugos nuo galvos traumų kritimo atveju, kad jūsų kelionė nesibaigtų liūdnai bei būtų kaip įmanoma smagesnė. 

Pirštinės

Dar vienas dalykas, kuriuo būtina pasirūpinti, ruošiantis slidinėti, yra pirštinės. Kadangi jūsų rankos visą dieną liesis su sniegu, vandeniui atsparios pirštinės bus tai, kas padės apsaugoti jas nuo šalčio bei diskomforto. Tiesa, rinkdamiesi pirštines, atkreipkite dėmesį į tai, jog jos neturėtų varžyti jūsų judesių bei nesumažintų rankų miklumo, kadangi jis labai svarbus slidinėjant, kad galėtumėte lengvai įsikibti į lazdas. Jei kaip tik jų ieškote, apsilankykite „Varlėje“, kur rasite gerą kainos ir kokybės santykį. 

Slidinėjimo kostiumas

Slidinėjant, apranga turėtų būti šilta, gerai izoliuota bei atspari vėjui ir vandeniui. Kalnuose orai greitai keičiasi, todėl saulėta, graži diena gali akimirksniu virsti labai šalta ir lietinga ar snieguota. Kokybiškas slidinėjimo kostiumas užtikrins, jog jaustumėtės komfortiškai bei liktumėte sausi, nepaisant oro sąlygų. Netinkamai apsirengus, galite pasmerkti save nemalonioms emocijoms, kadangi jaučiamas šaltis bei drėgmė gali itin greitai sugadinti dieną. 

Apatiniai drabužiai

Apatiniai drabužiai yra tai, ką reikėtų dėvėti po slidinėjimo kostiumu. Galbūt nustebsite, tačiau jie yra tokie pat svarbūs, kaip ir viršutiniai rūbai, ypač jei diena, kada slidinėjate, yra gana šalta. Rinkdamiesi apatinius drabužius, turėkite omenyje, jog geriausiai pasitarnaus termo apranga, kuri neleis sukaisti, puikiai prisitaikys prie kūno temperatūros, nepraleis drėgmės, nevaržys judesių bei tarnaus ilgą laiką. Kaip bebūtų, jei lauke itin šalta, galite pagalvoti ir apie dar vieną papildomą sluoksnį, kurį apsivilktumėte ant apatinių drabužių. Itin gerai sušildyti gali visi vilnoniai drabužiai, tad į kelionę įsidėkite ir savo šilčiausius megztinius.  

Slidinėjimo akiniai

Slidinėjimo akiniai bus ta priemonė, kuri padės geriau matyti slidinėjimo metu, kadangi apsaugos akis nuo akinančių saulės spindulių ar kritulių. Apsauginius akinius reikėtų rinktis pagal tai, koks yra jūsų šalmas, nes į tai neatkreipus dėmesio, dažnai nėra pasiekiamas maksimalus komfortas, koks galėtų būti, nešiojant juos abu vienu metu. Tiesa, turėkite omenyje, jog kokybiški slidinėjimo akiniai nėra itin pigūs, todėl, jei norite, galite juos išsinuomoti kartu su šalmu slidinėjimo kurorte. 

Slidinėjimo kojinės

Lygiai taip pat, kaip ir rankas, sausas reikia išlaikyti ir pėdas, kad galėtumėte pilnai mėgautis slidinėjimo diena. Vien kokybiškų batų nepakanka, be jų reikia pasirūpinti ir slidinėjimo kojinėmis. Kojinės turėtų būti iš vilnos ar sintetinių medžiagų, kurios užtikrintų gerą izoliaciją bei pasižymėtų geru gebėjimu sugerti drėgmę. Rekomenduojama pasirūpinti ne viena, o bent keliomis poromis tokių slidinėjimo kojinių, kadangi niekuomet negalite žinoti, kas gali atsitikti.

Nr. 22/20