Kur kaišiadoriečiams verta pirkti degalus?

Penktadienį, liepos 10 dieną, Tarptautinė energetikos agentūra (IEA) pranešė, kad ateinančiais metais pasaulinė naftos paklausa smuks, todėl specialistai įspėja, kad žaliavinės naftos kainos gali ir toliau smukti.

Pirmajame savo naftos sunaudojimo apimčių vertinime ateinantiems metams IEA savo prognozėse nurodo, kad visame pasaulyje paklausos augimas 2016-aisiais turėtų sulėtėti iki 1,2 mln. barelių per dieną. Šiemet vidutinis rodiklis per dieną siekė 1,4 mln. barelių. Taip pat specialistai teigia, kad Irane išgaunamos naftos grįžimas į rinką bei Graikijos pasitraukimas iš euro zonos gali ateityje sukelti didesnį spaudimą naftos kainoms ir jos ims trauktis. Vien per praėjusį mėnesį žaliavos kainos viso prarado 10 proc. savo vertės.
Tačiau Lietuvoje didieji degalų prekybos tinklai vis dar neskuba mažinti populiariausių rūšių degalų kainų. Prekybininkai sako, kad žaliavinė nafta yra tik sudėtinė benzino kainos dalis ir pokyčių labai greitai tikėtis negalima. Bet pažiūrėjus į mažųjų degalinių švieslentės susidaro visai kitokia nuomonė. Tai patvirtina ir didžiulės eilės automobilių.

Kaišiadoriečiams.lt tinklalapis nusprendė pasidomėti ir paskaičiuoti, kur kaišiadoriečiams yra pigiausia ir naudingiausia piltis degalus. Pradžioje patikrinome populiariausių degalų kainas Kaišiadorių degalinėse. EMSI degalinėje populiariausias A95 markės benzinas kainuoja 1,29 €, dyzelinas – 1,18 €, dujos – 0,52 €. LUKOIL degalinėje kainos taip pat panašios: A95 benzinas kainuoja 1,287 €, dyzelinas – 1,177 €, o dujos – 0,549 €. Tuo tarpu JOZITA degalinėse, kurių Lietuvoje yra vos šešios (dvi iš jų Kaune), kainos kur kas mažesnės. Šiose degalinėse A95 markės benzinas kainuoja 1,20 €, dyzelinas – 1,02 €, o dujos – 0,48 €. Tad kainų skirtumas tarp didžiųjų ir mažųjų degalinių yra akivaizdus – A95 markės benzinas pigesnis maždaug 9 centais, dyzelinas – net 16 centų, o dujos – 4-7 centais.

Dabar paskaičiuokime, kiek kainuotų užsipildyti kuro baką (tarkime 50 litrų) dyzelinu. Šiai dienai pilantis dyzeliną Kaišiadoryse esančioje EMSI degalinėje užpildyti 50 litrų degalų baką (netaikant nuolaidų) kainuotų 59 €, LUKOIL degalinėje (netaikant nuolaidų) – 58,85 €, o tuo tarpu JOZITA degalinėje (netaikant nuolaidų) – 51 €. Skirtumas tarp didžiųjų tinklų degalinių Kaišiadoryse ir mažųjų žaidėjų degalinių Kaune, pilantis 50 litrų dyzelino, yra beveik 9 € arba apie 31 Lt.

Matematika paprasta – jeigu turite kokių nors reikalų Kaune, tai nepamirškite apsilankyti ir mažose degalinėse, taip bent jau sutaupysite už kelionę į vieną pusę, jeigu ne į abi.