Kviečiame rašyti Nacionalinį diktantą

Nacionalinis diktantas šiemet vyks kovo 8 dieną, penktadienį, 11 valandą. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu. Kviečiame kaišiadoriečius diktantą rašyti kartu Kaišiadorių švietimo ir sporto paslaugų centro Neformaliojo švietimo skyriuje (Kęstučio 22, Kaišiadorys).

Tradiciškai diktantą bus galima rašyti mokyklose, bibliotekose ir kitur. Rašyti diktantą kviečiami ir įmonių bei organizacijų atstovai, jie tai gali daryti savo patalpose.

Nacionalinį diktantą kartu su VšĮ Pilietinės minties institutu organizuoja Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“, aktyviai kviečiantis visus neabejingus lietuvių kalbos mylėtojus prisidėti prie lietuviško žodžio puoselėjimo.

Nacionalinio diktanto taisyklės:

  • Diktanto tekstai parengiami bendradarbiaujant su Valstybine lietuvių kalbos komisija.
  • Konkurso dalyviai varžosi raštingiausio moksleivio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.
  • Ant lapo, kuriame rašomas diktantas, privalu užrašyti savo vardą, pavardę, mokyklą (jei esate moksleivis,-ė) ar įmonę (jei dalyvaujate kaip įmonės atstovas,-ė)   adresą, telefoną ir e. pašto adresą.
  • Asmenys, dalyvausiantys Diktanto finale, apie tai informuojami asmeniškai.
  • Diktanto tekstas bus paskelbtas www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt.
  • Dėmesio: dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5–6 klaidos. Todėl parašius rekomenduojame pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti, kaip jums sekėsi, savarankiškai.
  • Nacionalinio diktanto konkurse negali dalyvauti lituanistai.
Diktanto klausimais kreiptis į Modestą Bartkutę, KŠCPC NŠS metodininkę el. paštu bartkute.modesta@gmail.com