Ledai pajudėjo: Seimo narių grupė ruošia pataisas Vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymui

Visuomenėje pasipylė pasipiktinimai dėl vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojų elgesio ir įstatymų, kuomet iš šeimų pradėti masiškai atiminėti vaikai praktiškai vien dėl to, kad kažkas pranešė apie galimą smurtą prieš vaikus. Atvykę specialistai dažnu atveju vaikus tiesiog iškart atskiria nuo savo tėvų, kartais net jiems apie tai nežinant, pvz. paimdami tiesiai iš darželio ir tiesiog tėvams palikdami raštelį. Vaikai yra perduodami laikiniems globėjams, tik ta laikina globa kartais trunka ne vieną ir ne du mėnesius. Prasidėjus masiškam vaikų atiminėjimui iš šeimų, kurių kiekvieną mėnesį būna šimtai, įbauginti tėvai nebegali tylėti ir sukilo.

Vakar rašėme, kad Facebook’e tėvai masiškai buriasi į grupę „Vieningi tėvai prieš vaikų VAGIS!!!“. Grupė gyvuoja dar tik antra para, tačiau čia jau susibūrė virš 35 tūkst. žmonių ir šis skaičius pastoviai auga. Šioje grupėje tėvai aršiai diskutuoja prieš vaikų atiminėjimą, pasirašinėja peticijas, dalinasi žinomomis istorijomis apie atimtus vaikus, planuoja mitingų, dalinasi pastebėjimais bei įžvalgomis ir konsultuojasi su teisininkais. Žmonės tikrai yra sukrėsti to, kas yra daroma su jų vaikais, nes niekas negali būti tikras ar pavydus kaimynas neįskųs jų šeimos ir dėl to nebus atimti jų vaikai. Tėvai yra įbauginti. Kai kurie, iš kurių buvo atimti vaikai be pagrindo ir negrąžinti į šeimas ilgus mėnesiui, ruošiasi paduoti valstybę į teismą. Jeigu teismas pripažins, kad vaikai buvo atimti neteisėtai ir priteis jiems moralinę žalą iš valstybės, tai už kažkieno klaidas turėsime sumokėti savo lėšomis, o tikrieji kaltininkai greičiausiai net nebus nubausti.

Panašu, kad toks tėvų susivienijimas tikrai neliko nepastebėtas ir davė naudos. Lietuvos Respublikos Seimo narys Rimantas Dagys vakar savo Facebook’o paskyroje paskelbė įrašą, kad Seimo narių grupė jau ruošia pataisas Vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymui. Pasidalinęs šiuo įrašu Seimo narys klausia ir visų piliečių nuomonės apie planuojamas teikti pataisas bei prašo pasidalinti savo nuomone.

„Seimo grupė Už šeimą ruošia pataisas Vaikų teisių apsaugos pagrindų įstatymui. Norėčiau sužinoti, ar Jūs pritariate tokių nuostatų įstatyme įtvirtinimui:

 1. Įprastai (ne atskirais kritiniais atvejais) šeima geriau nei valdininkai žino kaip auklėti vaikus. Šeima reikia pasitikėti – kaip to reikalauja LR Konstitucija.
 2. Vaiko atėmimas iš tėvų yra išimtinis bausmė. Ji gali būti taikoma tik esant realiai grėsmei vaiko gyvybei, sveikatai ar tik tada, kai tėvai ilgą laiką piktybiškai nesirūpina vaiku.
 3. Sukonkretinti arba atsisakyti subjektyviai interpretuojamų smurto apibrėžimų: „vaiko teisės į identiškumą“, „vaiko normaliai raidai būtinos veiklos trikdymas“, „gąsdinimas“, „emocinių poreikių netenkinimas“ ir t.t
 4. Turi būti įteisintos ne tik vaiko teisės, bet ir pareigos.
 5. Sugriežtinta pareigūnų atsakomybė už jų neteisėtus veiksmus.
 6. Sugriežtinta asmenų atsakomybė už melagingus skundus dėl vaiko nepriežiūros.
 7. Atsisakyta praktiškai neįgyvendinamų prievolių kiekvieniems tėvams, tokių kaip ..“nė minutei nepalikti vaikų vienų be priežiūros..“.
 8. Turi būti žymiai pakelti reikalavimai Vaikų teisių pareigūnų kvalifikacijai, jų nepriekaištingai reputacijai.
 9. Turi būti pakelti kvalifikaciniai reikalavimai laikiniesiems globėjams.
 10. Nustatytas terminas, kiek maksimaliai gali būti taikomas vaiko atėmimas ir pati atėmimo sankcija turi būti svarstomas teisme dalyvaujant tėvams.
 11. Paimtas vaikas visų pirma turi perduotas artimiesiems, bet ne laikiniems globėjams.“ – paviešintame savo pranešime rašo R. Dagys.

Naujienos iš interneto