Lengvatinės paskolos verslo pradžiai

Pradedantieji verslą ir iki vienerių metų veikiančios labai mažos, mažos įmonės, taip pat fiziniai asmenys, turintys verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą, netrukus galės kreiptis dėl paskolų iki 25 000 eurų verslo pradžiai, lengvesnėmis nei rinkoje sąlygomis. Šioms paskoloms teikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 22,8 mln. Eurų iš Europos socialinio fondo.

Kreiptis dėl labai mažų paskolų galės visi asmenys, norintys pradėti verslą ir dirbti savarankiškai. Tačiau prioritetas ir reikšmingesnės papildomos finansinės paskatos bus naujoms darbo vietoms kurti, pvz., darbo užmokesčio išlaidų dalies kompensacija pagal kitą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendinamą priemonę „Subsidijos verslo pradžiai“. Pagal šią priemonę bus teikiamos su sunkumais darbo rinkoje ar organizuojant savo verslą susiduriančioms asmenų grupėms: asmenims iki 29 m., neįgaliems asmenims, vyresniems negu 54 metų asmenims, bedarbiams, moterims bei tiems, kurie kurs „žaliąsias“ darbo vietas.

Paskolas investicijoms ir (arba) apyvartinėms lėšoms papildyti palankesnėmis nei rinkoje sąlygomis teiks viešo konkurso būdu atrinktas LKU grupės 42 kredito unijų konsorciumas, kuriam atstovauja Lietuvos centrinė kredito unija.

Nuo šių metų lapkričio 2 d. fiziniai asmenys turintys verslo liudijimus ar individualios veiklos pažymą ir jaunos įmonės galės kreiptis į 42 LKU grupės kredito unijas dėl lengvatinių paskolų, taip pat gauti profesionalias konsultacijas verslo pradžios ir įgyvendinimo klausimais. Paskolos bus išduodamos iki 2023 m. rugsėjo 30 d. Vienas paskolos gavėjas galės gauti tik vieną paskolą, kurios grąžinimo trukmė galės būti iki 10 metų. Be lengvatinių paskolų, pradedantieji verslą jau nuo spalio mėnesio antros pusės galės pasinaudoti ir INVEGOS garantijomis, kurios atstoja dalį kredito įstaigų prašomo užstato.

Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centre bus teikiamos nemokamos konsultacijos.  Privaloma  iš anksto užsiregistruoti nurodant savo planuojamą veiklos sritį tel. nr. 8  672 48 327 ar el. paštu kaisiadoriutvic@gmail.com.

Prireikus paskolos verslui be užstato kreipkitės www.smefinance.lt

Reklama: kreditas