Liepos 2 d. įvyks antroji „Traktorių šventė“

Ožkos, avys ir karvės vis rečiau pasitaiko kaimiškame kraštovaizdyje, bet horizonte vis dar galima pamatyti dūmais apsipylusias, keistus garsus leidžiančias ir iš lėto pūškuojančias mašinas dideliais ratais. Nežinia, liūdėti ar džiaugtis, tačiau ir šis vaizdas tampa vis retesnis, nes jos tampa modernesnės, tylesnės, efektyvesnės ir mažiau išsiskiriančios. Turbūt dauguma Jūsų pasakys, kad kalbama apie traktorius, kombainus. O ar žinojote, kad kai kurie jų yra valdomi iš dangaus palydovinės įrangos pagalba?

Praėjusių metų vasarą Kaišiadorių rajone vyko neįprastas renginys. Į vieną vietą su savo traktoriais suvažiavo kelios dešimtys ūkininkų. Buvo nostalgiją keliančių rusiškų mašinų, bet šalia jų taip pat stovėjo ne vieną šimtą tūkstančių eurų kainuojantys traktoriai, kombainai. Vieni jų – savadarbiai, kiti – dar pokario laikus menantys, įvairovė stebinanti! Pirmą kartą vykstantis renginys sulaukė didžiulio susidomėjimo, dalyviai galėjo ne tik iš arti susipažinti, pasėdėti, pasivažinėti, tačiau ir išrinkti patį įdomiausią ir gražiausią renginio traktorių. Šventė didelį džiaugsmą kėlė ne tik entuziastams, ūkininkams ar inžinieriams, bet ir jauniausiems renginio dalyviams – vaikams.

Tad šiais metais liepos 2 d. 10 val. įvyks antroji Traktorių šventė, kurioje veiks traktorių ir kombainų paroda, vyks įdomiausio traktoriaus rinkimai, parodomoji „techninė apžiūra“, programa „Duonelės gimimas“, visų lauks kaimiškos vaišės ir kitos atrakcijos. Renginys vyks Kaišiadorių rajone esančiame Stabintiškių kaime, Morkūnų sodyboje. Šventę organizuoja Kaišiadorių r. sav. Žemės ūkio skyrius ir Kaišiadorių rajono inžinierių draugija. Daugiau informacijos: www.traktoriusvente.lt

Daugiau informacijos: tel. 8 672 48327, Kaišiadorių TVIC

Viktoras Pinkevičius
Giedrės Streikauskaitės ir Viktoro Pinkevičiaus nuotr.