Lietuviai žino būdą, kaip nemokėti bankams už pinigų išgryninimą

Komerciniams bankams įvedus naujus mokesčius už savo uždirbtų pinigų išgryninimą iš jų bankomatų, vis daugiau žmonių naudojasi prekybos centrų paslaugomis ir nemokamai pinigus gryninasi jų kasose. Nuo rugpjūčio 1-osios DNB banko klientai už kiekvieną grynųjų pinigų operaciją, kuomet pinigus gryninsis bankomate, mokės po 30 euro centų, o tie klientai, kurie per mėnesį norės išsigryninti daugiau nei 500 eurų, už kiekvieną papildomą iš bankomato išsiimtą grynųjų pinigų sumą mokės po 0,3 proc. nuo sumos vertės, bet ne mažiau negu 30 euro centų. Tuo tarpu SEB banko atstovai pranešė, kad apmokestins tik tas sumas, kurios viršys 500 eurų limitą per mėnesį.

Pasipiktinę tokia bankų savivale lietuviai rado būdą, kaip nemokėti bankams už tai, kad galėtų gauti savo pinigus.

Prekybos tinklas MAXIMA išplatino pranešima, kad, jų duomenimis, grynųjų pinigų išsiėmimo iš debeto ar kredito kortelės paslauga parduotuvių kasose besinaudojantys klientai išsiima vis didesnes grynųjų pinigų sumas. Lyginant praėjusių metų pirmojo ketvirčio ir 2015 metų to paties laikotarpio duomenis, išgrynintų pinigų suma MAXIMA prekybos centruose išaugo daugiau kaip penktadaliu.

Išsigryninti pinigus MAXIMA parduotuvių tinklo kasose gali SEB ir DNB bankų klientai. Pasak bendrovės „Maxima LT“ Prekybos vadovo Norberto Žiobos, grynųjų pinigų išėmimas MAXIMA parduotuvių kasose nieko kainuoja. Vienintelė sąlyga ir mažiausia atsiskaitymo už prekes ar paslaugas mokėjimo kortele suma turi būti 5 eurai. Pirkėjai tinklo parduotuvių kasose gali nemokamai išsigryninti nuo 5 iki 100 eurų.

Pinigų išsigryninti galima visose prekybos centrų kasose, pažymėtose specialiu ženklu „Čia galite pasiimti grynųjų pinigų“. Prieš atsiskaitant už prekes, tereikia informuoti kasos darbuotoją apie pageidaujamą išgryninti pinigų sumą.