Lietuvių sukurtas prietaisas praneš artimiesiems, jeigu asmuo pateko į eismo įvykį

Numeris vienas pavojus jauniems vairuotojams yra patekti į avariją, todėl visiškai nenuostabu, kad kai jaunuoliai gauna savo ilgai lauktus vairavimo pažymėjimus, jų tėvai jaudinasi. Natūralu, kad mintys apie vaikus lakstančius gatvėmis, važinėjančius naktimis ar tiesiog su savo nauju automobiliu norinčius pasirodyti prieš draugus kelią nerimą ir susirūpinimą.

Juo labiau, kad ir statistika liudija, jog jaunesni vairuotojai iš tiesų patenka į daugiau autoįvykių nei patyrę, 40 metų vairuotojai. Avarijų priežastys gali būti įvairios. Dažna neseniai į gatves išriedėjusio vairuotojo mama tikriausiai galvoja apie greitį, kurio jaunuoliai gali nesuvaldyti. Ir tokia mama būtų tikrai teisi. Autoįvykių analizė rodo, jog jauni vairuotojai dažnai nesuvaldo transporto priemonių būtent tada, kai spustelna akseleratoriaus pedalą.

Tačiau yra ir kitų faktorių, apie kuriuos jaunuolių mamos ir tėvai turėtų žinoti. Autoįvykių priežastys gali būti ir staigus stabdymas, ir agresyvus manevravimas. Be to, vis didėja avarijų dėl to, kad nepatyrę vairuotojai naudojasi telefonu vairuodami ar atrašinėja į messenger‘io žinutes stovint kamštyje.

Be to pradedantysis vairuotojas turėtų labiau saugotis ir vairuoti atsargiau ne tik dėl savo, bet ir dėl kitų eismo dalyvių saugumo. Pagal Lietuvos Respublikos įstatymus pradedantiesiems vairuotojams taikomos griežtesnės nuobodos pažeidus kelių eismo pažeidimą. Pavyzdžiui, jeigu jaunuolis viršija greitį ir šitai yra užregistruojama policijoje, jam gali tekti dar kartą perlaikyti teises. O tai kainuoja papildomai!

Kaip padėti savo vaikams vairuoti saugiau? Puiki žinia ta, kad priemonių šiais technologijų laikais tikrai yra. Pavyzdžiui yra įvairių mobiliųjų programėlių, kurios gali padėti išvengti telefono naudojimo vairuojant. Vis dėlto, toks sprendimas nepadėtų išspręsti greičio viršijimo klausimo. Išmanusis eKlevas sprendimas šią bėdą išsprendžia. eKlevas sprendimas susideda iš GPS priedėlio ir mobiliosios programėlės. Su eKlevu galėsite jaustis saugiau dėl ką tik teises išsilaikiusio vaiko. eKlevas turi visą aibę funkcijų, kurios pačiam jūsų sūnui ar dukrai leis stebėti ir analizuoti savo vairavimo klaidas. O tuo tarpu jūs iš karto gausite pranešimą, jeigu jūsų vaikas patektų į autoįvykį.

Automobilio vairavimas tai nauji pavojai, bet kartu ir atsakomybės kiekvienam naujam vairuotojui. Su moderniomis technologijomis atsakomybės išsiugdomos greičiau.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto