Lietuvoje bus tikrinama gyventojų perspėjimo sistema

Informuojame, kad vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. gruodžio 22 d. nutarimą Nr. 1384 „Dėl perspėjimo ir informavimo sistemos techninio patikrinimo“, šių metų spalio 19 d. vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas, kurio metu bus įjungiamos sirenos.

Perspėjimo sistemos patikrinimo metu gyventojai bus informuojami per Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją, regioninius bei vietinius transliuotojus, o taip pat ir per gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų teikėjų tinklus, sistemą trumpaisiais pranešimais į mobiliuosius telefonus.

Prašome savivaldybių gyventojų nusistatyti savo mobiliuosius telefonus perspėjimo pranešimų priėmimui. Telefonų nustatymo instrukcijos ir daugiau informacijos apie šią sistemą pateikiama tinklalapyje adresu: www.gpis.vpgt.lt. Perspėjimo pranešimų perdavimas prasidės kartu su sirenų jungimo pradžia t.y. 11.52 val. ir tęsis iki 12.03 val. Pranešimai bus kartojami kas 1 min.

Daugiau informacijos kaip nustatyti savo mobilųjį telefoną, kad gautumėte pranešimą galite rasti čia : http://gpis.vpgt.lt/