Lietuvoje nuo koronaviruso pasveiko dar 6 asmenys

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pirmadienį savo Facebook’o paskyroje pasidalino džiugia žinia – po pakartotinų COVID-19 tyrimų paaiškėjo, kad šeši asmenys, gydyti Klaipėdos universitetinėje ligoninėje – pasveiko. Dar keli pacientai tą viltingą ir džiaugsmingą žinią Klaipėdoje turėtų išgirsti po kelių dienų. Šią informaciją patvirtino ir Sveikatos apsaugos ministerija. Prieš tai nuo COVID-19 infekcijos buvo laikyta, kad pasveiko tik viena moteris iš Šiaulių, kuriai pirmajai Lietuvoje ji ir buvo diagnozuota. Tad šiai akimirkai pasveikusiųjų nuo koronaviruso Lietuvoje yra septyni.

Pagal nustatytą tvarką, kiekvienam iš pasveikusių asmenų buvo atlikta po 2 pakartotinius tyrimus, o jų rezultatai buvo neigiami. Todėl pacientai galės grįžti į namus, tačiau taip pat, kaip ir visi šalies gyventojai, turės laikytis šalyje nustatyto karantino taisyklių.

Deja, bet laikoma, kad nuo koronaviruso Lietuvoje taip apt jau mirė septyni asmenys. Visi jie buvo rizikos grupėje. Asmuo laikomas mirusiu nuo COVID-19 infekcijos tuo atveju, jeigu ji jam buvo diagnozuota, nors realiai jis ir buvo sunkios būklės jau prieš tai.

Sveikatos apsaugos ministerija taip pat praneša, kad šiandien, atlikus tyrimus, Lietuvoje patvirtinti dar 7 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Taigi, vakaro duomenimis, Lietuvoje iš viso yra patvirtinta 491 ligos atvejis. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami.

Jau prieš tai rašėme, kad vienas užsikrėtęs asmuo yra ir mūsų rajone. Laimei, asmuo, kuris kovo 24 dieną grįžo lėktuvu iš Londono (Liutono oro uosto) į Kauno oro uostą Karmėlavoje, iš ten buvo nuvežtas tiesiai į asmenų izoliavimui skirtas patalpas Roko sodyboje. Kovo 28 d. (šeštadienį) paimto tepinėlio rezultatas buvo teigiamas. Jokių ligos simptomų asmuo nejaučia, pilnai laikosi izoliavimosi režimo, kontaktų neturėjo. Šiuo metu Roko sodyboje atskiruose nameliuose izoliuotai gyvena 13 asmenų, jie turi medicinines kaukes, dezinfekcijos priemones ir niekur negali išeiti.

Naujienos iš interneto