„Lietuvos draudimas“ duomenimis, nuo nakties liūties nukentėjo 300 klientų, nuostoliai apie 200 tūkst. eurų

Didžiausia draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ registruoja klientų pranešimus apie šios nakties liūties ir audros nuostolius. Draudimo ekspertų skaičiavimu, vakar vakare ir naktį šalį niokojusi stichija palietė ne mažiau kaip 300 klientų ir apgadino jų turtą, nuostoliams atlyginti „Lietuvos draudimas“ rezervavo 200 tūkstančių eurų.

„Šią naktį daugiausiai nukentėjo gyventojų būstai ir pastatai: per išorines konstrukcijas sulietos sienos, užpilti būstai, apatiniai, cokoliniai aukštai, gyventojų rūsiai, sandėliukai ir juose esantis turtas – baldai, buitinė technika. Taip pat apsemtos pavienės transporto priemonės.

Pagal rajonus įvykiai pasibarstę visoje Lietuvoje, tačiau labiausiai nukentėjo centriniai Lietuvos raj.: Šiaulių, Kauno raj.

„Tai jau trečia didesnė gamtos stichija per pastarąsias dvi savaites, o nuo metų pradžios – devinta didesnė audra. Savaitgalį daugiausiai pranešimų gaunama apie liūčių apsemtus pastatus, ypač pusrūsius, rūsius ir cokolinius aukštus bei juose esantį turtą, vėjo nuplėštus įvairius namų elementus, taip pat klientai praneša apie užvirtusių medžių sulamdytus automobilius. Vidutinis nuostolis siekia 500 eurų“, – sako Artūras Juodeikis, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktorius. Penktadienį daugiausiai nukentėjo vakarų ir vidurio Lietuva, šeštadienį – rytinė šalies dalis ir didieji miestai.

Pastarosios audrų paženklintos savaitės, „Lietuvos draudimo“ skaičiavimais, iš viso palietė ne mažiau kaip 2800 bendrovės klientų, vien per jas draudikai suskaičiavo nuostolių už 1,85 milijonus eurų.  Įvertinant tai, kad apie pusė Lietuvoje esančių nuosavų namų ir du trečdaliai butų yra neapdrausti, jų savininkams žalas tenka kompensuoti iš savo santaupų.

Dažniausiai gamtos jėgų padaroma žala yra būstų, stogų sugadinimas audros ir stipraus vėjo metu, kiek rečiau kruša, liūtys ir žaibavimas. Dėl stipraus vėjo nuplėšiami stogai ar jų dalys, apgadinami pastato apdailos elementai, vėjas pakelia į orą ir nuneša gyventojų daiktus, pavyzdžiui, batutus, kurie trenkdamiesi į pastatą jį apgadina.

Draudimo ekspertai sako, kad šiltuoju metų laiku audrų ir žaibavimų bei liūčių nuostoliai išauga keletą kartų, lyginant su kitais metų laikais.

„Iš viso šiemet nuo metų pradžios dėl gamtos jėgų žalų  nukentėjo daugiau nei 6500 klientų, jiems atlyginta beveik 4 milijonai eurų. Pernai dėl gamtos jėgų žalos iš viso per visus metus buvo registruoti 3560 įvykiai, šiemet šį skaičių jau viršijome ir dar metams neįpusėjus jau atlyginome rekordinį gamtos žalų nuostolį mūsų apsidraudusiems klientams“, – sako A. Juodeikis.

Sinoptikams ir toliau prognozuojant audringus orus, draudimo ekspertai pataria gyventojams, kaip apsaugoti savo turtą: kiemuose, balkonuose, terasose nelaikyti nepritvirtintų daiktų, kuriuos vėjas gali nunešti, lyjant ir žaibuojant sandariai uždaryti visus balkonus, langus, orlaides, išjungti ir ištraukti iš elektros lizdų visus prietaisus. Nestatyti automobilių po medžiais, kuri gali užvirsti, jei įmanoma automobilius laikyti garaže ar po stogine, siekiant apsisaugoti nuo krušos padarinių.

Patyrusiems žalą gyventojams „Lietuvos draudimo“ ekspertai primena, kad pirmiausia reikia imtis neatidėliotinų gelbėjimo veiksmų, jei reikalinga iškviesti avarines tarnybas, registruoti įvykius klientai kviečiami jiems patogiausiu būdu – iš karto įkeliant įvykio nuotraukas patogiausiu būdu – savitarnos svetainėje, internetu arba  telefonu 1828. Didžioji dalis žalų atlyginama nuotoliniu būdu, apžiūras atliekant pagal įvykio nuotraukas, todėl patariama patirtus nuostolius nufotografuoti telefonu ir atsiųsti draudikams.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto