Į Lietuvos gatves vėl išrieda „Google Street View“ automobiliai

Jau šiandien Lietuvos keliuose vėl pasirodys „Google“ kompanijos automobiliai, kurie fotografuos Lietuvos kelius ir atnaujins informaciją „Google Street View“ sistemoje. Tačiau šį kartą bus koncentruojamasi į tarpmiestinių kelių informacijos atnaujinimą. Planuojama, kad Lietuvoje šie automobiliai turėtų užtrukti apie du mėnesius. Kaip skelbi pati kompanija, Lietuvoje „Google Street View“ darbuotojai automobiliais ir filmakrepšiais turėtų lankytis Alytaus, Anykščių, Druskininkų, Kauno, Klaipėdos, Mažeikių, Marijampolės, Palangos, Panevėžio, Plungės, Šiaulių, Telšių, Vilniaus, Ukmergės, Utenos miestuose ir rajonuose bei pakeliui esančiuose miesteliuose ar kaimuose.

2012 m. birželio 7 d. „Google“ automobiliai jau fotografavo Lietuvos gatves. Tuomet buvo fotografuota didesniuose Lietuvos miestuose, svarbesniuose keliuose, miestuose ir miesteliuose šalia jų. Nuo 2013 m. sausio 31 d. Lietuvos kelių ir gatvių vaizdai jau prieinami „Google Street View“ sistemoje.

Prieš publikuojant surinktus vaizdus, jie visi yra surenkami ir peržiūrimi „Google“ inžinierių specialiomis technologijomis, kurios paslepia veidus bei automobilių registracijos numerius taip, jog šie negalėtų būti identifikuojami. Tačiau, tyrinėjant padarytas nuotraukas, pavyksta rasti ne ką mažiau pikantiškų ir linksmų vaizdelių iš „Google Street View“ kelionių, kurios patenka į interneto platybes. Siūlome ir jums pasižiūrėti.