Lietuvos kelių policijos reidas Kaune – neblaivūs vairuotojai, nusikaltėliai ir 500 eurų kyšis

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai po penktadienio naktinio darbo sostinėje, šeštadienį savo pajėgas skyrė Kauno vairuotojams kontroliuoti. Reidas buvo trumpalaikis – pareigūnai Kaune dirbo tik 5 valandas, tačiau naktinis darbas pasižymėjo nustatytų pažeidimų gausa ir įvairove. Iš viso naktį iš šeštadienio į sekmadienį dirbę Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai nustatė 46 įvairius teisės pažeidimus.

Pirmuosius pažeidėjus pareigūnai pastebėjo dar neprivažiavus Kauno. Kelyje Vilniaus – Kaunas sustabdytas 42 m. vyro vairuojamas automobilis „Opel Zafira“, kurio valstybiniai numerio ženklai buvo išduoti Vokietijoje,  jau senokai buvo išregistruotas, o Lietuvos keliais riedėjo neįregistruotas nustatyta tvarka. Kitas pažeidėjas, žinomoje akcinėje bendrovėje dirbantis 41 m. vyras, vairavo automobilį „Saab 9-3“, kurio priekiniai šoniniai langai buvo papildomai užtamsinti – nepaisant to, kad šių stiklų šviesos laidumas gali būti ne mažesnis, nei 70 proc., vyro vairuojamo „Saab“ stiklų skaidrumas nesiekė nei 50 procentų.

Paaiškėjo, kad neleistinas priekinių šoninių langų stiklų tamsinimas – pakankamai dažnas pažeidimas Kaune – R. Kalantos gatvėje sustabdytas, Didžiojoje Britanijoje registruotas 28 m. kauniečio vairuojamas automobilis  „BMW 320d“ „pasižymėjo“ tik 25,8 proc. stiklų skaidrumu. Dar vieno „BMW520l“ automobilio, kurį vairavo 25 m. vyras, stiklai buvo užtamsinti iki 70 procentų, o dar vienas „BMW“ markės automobilį vairavęs 23 m. kaunietis bandė „gudrauti“ ir automobilio priekinius šoninius langus „užtamsino“ tinkleliu, nepaisant to, kad to daryti taip pat negalima.

Iki vėlyvo vakaro pareigūnai nustatė bemaž 20 Kelių eismo taisyklių pažeidimų, susijusių su automobilių priežiūra ir technine būkle – tai ir neįregistruotų, neapdraustų, netinkamos techninės būklės automobilių vairavimas. Taip pat „įkliuvo“ du pažeidėjai, pareigūnų akivaizdoje drąsiai kalbėję mobiliais telefonais.

Vakare, jau sutemus, Kauno pažeidėjai įsidrąsino. Patikrinus Europos pr. sustabdyto „MB C180“ vairuotojo dokumentus, paaiškėjo, kad anksčiau jau turėjęs nemalonumų su teisėsauga, 44 m. kaunietis vairuoja neturėdamas teisės vairuoti transporto priemones ir tokios teisės niekada nėra turėjęs. Vėliau, apie 23 val., Varnių gatvėje, pareigūnams sustabdžius automobilį  „BMW X5“ paaiškėjo, kad jį vairuoja teisės vairuoti neturintis 17-metis. Paaiškėjo, kad galingą automobilį jam perdavė vairuoti kartu važiavęs automobilio savininkas. Dar vienas teisės vairuoti neturintis vyras įkliuvo po vidurnakčio – Lietuvoje nuolat gyvenantis ukrainietis nepasirūpino teisės vairuoti įgijimu Lietuvoje ir už tai bus patrauktas administracinėn atsakomybėn.

Dar vienas sustabdytas vyras,  44 m. Garliavos gyventojas, kuriam anksčiau buvo atimta teisė vairuoti, vairavo automobilį su Švedijos valstybiniais numeriais, tačiau šis automobilis buvo išregistruotas, o Lietuvoje neįregistruotas. Jam taip pat nebuvo atlikta valstybinė techninė apžiūra. Patikrinus automobilio duomenis, paaiškėjo, kad valstybinio numerio ženklai yra paieškomi ir galimai priklauso kitam automobiliui.

Reido metu Kaune netruko alkoholio nevengiančių vairuotojų. Patikrinus pareigūnai nustatė net 10 vairuotojų „su kvapeliu“ – jų apsvaigimo laipsnis neviršijo normos ir siekė nuo 0,09 prom. iki 0,37 prom. Šie vairuotojai galėjo vairuoti toliau, tačiau turėtų susimąstyti, kad alkoholio vartojimas prie vairo gali turėti ir neigiamas pasekmes, kaip tai atsitiko 19.46 val. Europos prospekte sustabdytam „VW Golf“  vairuotojui. 51 m. vyrui pareigūnai nustatė lengvą, 0,57 prom. girtumo laipsnį.  Už tokį pažeidimą vyrui ilgam bus atimta teisė vairuoti.

Naktiniam Kauno gyvenimui įsibėgėjant, pareigūnai fiksavo vis rimtesnius pažeidimus. Prieš pat vidurnaktį I. Kauno gatvėje sustabdyto automobilio „Ford Mondeo“ vairuotojas į alkoholio matuoklį „įpūtė“ 1,32 prom., o patikrinus, pareigūnai nustatė, kad 32 m. vyras nėra įgijęs teisės vairuoti ir taip pat yra paieškomas policijos.

Kelios minutės po vidurnakčio, Baltų pr. sustabdžius 40-mečio vyro vairuojamą prabangų „BMW X6 drive“, paaiškėjo, kad vyras prie vairo sėdo gerokai apsvaigęs – alkoholio matuokliu jam buvo nustatytas vidutinis, 1,76 prom. girtumas. Patikrinus duomenis, paaiškėjo, kad apsvaigęs vairuotojas – gerai teisėsaugai žinomas asmuo. Vyras ne iš karto sutiko pasitikrinti blaivumą ir pareigūnus bandė įkalbėti jį paleisti. Vėliau vienam pareigūnui į uniformos kišenę įdėjo 500 eurų banknotą. Pareigūnai įspėjo, kad bandymas papirkti yra neteisėta veika, o kyšį davęs 40-metis buvo sulaikytas ir pristatytas į policijos komisariatą.

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad eismo dalyvių kontrolės priemonės įvairiuose šalies apskrityse bus vykdomos ir ateityje. Specialios policinės priemonės gali būti vykdomos įvairiuose šalies kelių ruožuose, stabdant kaip pavienes transporto priemones, taip ir kelias transporto priemones vienu metu. Tokių priemonių metu eismas gali būti sulėtintas, taip pat gali susidaryti trumpalaikės eismo spūstys. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad saugaus eismo užtikrinimo prevencinės ir kontrolės priemonės – vienas iš būdų vykdyti asmenų, keliančių grėsmę eismo saugumui, kontrolę ir viena iš galimybių visuomenei jaustis saugiai Lietuvos keliuose.

Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija

Naujienos iš interneto