Lietuvos liaudies buities muziejuje medinio paveldo savininkų ir specialistų mokymai

Lietuvos liaudies buities muziejuje mokymai rengiami įgyvendinant projektą „Medinės architektūros paveldo konservavimo, tyrimų ir mokymo centro vystymas, pritaikant buvusio Aristavėlės dvaro rūmų pastatą“, kurį remia Europos ekonominės erdvės finansinis mechanizmas ir Lietuvos Respublika.

2016m. balandžio mėn 25-27d. muziejuje vyksiantys mokymai puiki proga pastatų savininkams, valdytojams, dailidėms ir kitiems specialistams daugiau sužinoti apie Aristavėlės dvaro rūmų paveldą, pagilinti profesines žinias ir praktinius įgūdžius medinės architektūros paveldo tyrimų ir priežiūros klausimais bei susipažinti su Norvegijos gerąją patirtimi ir jos taikymo galimybėmis Lietuvoje.

Be vystomo centro kultūros paveldo tyrimo darbuotojų dr. Rasos Bertašiūtės ir Romo Valančio pranešimų apie architektūrinių, technologinių tyrimų reikšmę bei meistrystės problemas, muziejaus architektas Ruslanas Aranauskas supažindins su Aristavėlės dvaro rūmų tvarkybos iššūkiais ir sprendimais. Savo įžvalgomis ir patirtimi pasidalins projekto partnerio Buskerudės amatų centro, Buskerudės Fylkeskommune Norvegijoje meistras – mokytojas Tore Per Sønju.

Mokymų metu pagrindinis dėmesys sutelkiamas į praktinę veiklą. Dviejų išvykų metu, lankydami penkis paveldo objektus, mokymų dalyviai turės galimybę įgyti reikalingos patirties ir žinių apie pastatų  būklės vertinimą, tvarkybos darbų plano rengimą.

Naujienos iš interneto