Lietuvos liaudies buities muziejus kviečia švęsti Jonines

Ar kada pagalvojote, kaip įdomu būtų praleisti naktį muziejuje? O dar jei tai – legendomis ir žolynais apipinta trumpiausia metuose Joninių naktis? Kviečiame visus į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse birželio 23 d. 20 val. – kartu atšvęsti Jonines bei pasveikinti saulę!

Programoje susipins iš pirmo žvilgsnio priešingi elementai – tradicijos ir modernybė, folkloras ir elektroninė muzika, laukų gėlės ir spalvoti lazeriai, šviesa ir tamsa, ugnis ir vanduo. Drauge įsitikinsime, kad visa tai gali sukurti darnią ir paslaptingą Joninių nakties atmosferą. Sunku patikėti? Atvykite ir įsitikinkite tuo patys!

Joninių šventė prasidės ant kalno Dzūkijos kaime – šventės dalyviai bus kviečiami įsijausti į gamtos virsmą braidžiodami po laukinių gėlių pievas, kupoliaudami, pažindami žolynus, pindami vainikėlius, burdamiesi prie Kupolės medžio. Žinoma, bus pasveikinti varduvininkai – Jonai, Jonės ir Janinos! Visas tradicines linksmybes gyva muzika ir balsais apipins grupė „Aldai“.

Vėliau šventė persikels prie Klojimo teatro – čia bus galima braidyti po užburiančias atmosferas su muzika, kurioje susitinka mūsų senoji ir šiuolaikinė kultūros. Slėpiningoje erdvėje vyks Joninių Garsovaizdžiaikoncertas, kuriame gros eksperimentinės, atmosferinės elektroninės muzikos, įkvėptos folkloro, kūrėjai: Girių dvasios, Modestyno, Jausmė ir Tamsaulė.

Saulę palydėsime bei naktį pasitiksime su vandeniu ir ugnimi – plukdysime gėlių vainikėlius Pravienos upelyje, nuo kalno ridensime degančius ratus, įžiebsime stebules bei didįjį Joninių laužą. Visa tai vainikuos trankūs ir smagūs folkšokiai!

Šventė tęsis per visą naktį – pasimėgavę muzika, peršokę per laužą, išbraidžioję rasotas pievas, auštančią ryto saulę pasitiksime su dainomis!

Daugiau informacijos ir detalią šventės programą galima rasti čia.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto