Lietuvos valstybės atkūrimo dienos minėjimo metu Kaišiadoryse atkurtai savanorių kuopai įteikta kuopos vėliavėlė

Vasario 16-oji ypatinga diena Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dariaus ir Girėno apygardos 2-ajai rinktinei. Valstybinės šventės metu Kaišiadoryse rinktinės kariai ne tik minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, bet ir organizavo kuopos vėliavėlės įteikimo ceremoniją atkurtai 208 lengvųjų pėstininkų kuopai. Renginyje dalyvavo Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus, Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo viršininkas pulkininkas leitenantas Linas Kubilius, Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Vidas Grunda, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai, vietinės valdžios institucijų ir privataus sektoriaus įmonių vadovai, pirmieji Kaišiadorių savanorių kuopos kariai, miesto ir rajono gyventojai.

Šventinės dienos renginiai prasidėjo karių pražygiavimu centrine miesto gatve iki Kaišiadorių Kristaus Atsimainymo katedros. Po įvykusių šv. Mišių padaliniai išsirikiavo iškilmingai ceremonijai aikštėje priešais Kaišiadorių kultūros centrą, – jos metu paminėta Lietuvos valstybės atkūrimo diena ir 208 lengvųjų pėstininkų kuopai oficialiai įteikta kuopos vėliavėlė. Vėliau KASP Bigbendas pristatė muzikinę programą, po kurios renginio svečiai ir dalyviai vaišinosi kareiviška koše, iš arčiau apžiūrėjo ginkluotės, ekipuotės ir karinės fotografijos parodą.

„Kario savanorio tarnyba, kaip pilietiškumo apraiška, Kaišiadorių miesto ir rajono gyventojų tarpe niekada nebuvo išblėsusi. Verta paminėti, kad karių savanorių kuopa Kaišiadoryse funkcionavo nuo 1991 m. iki 2004 m. Nepaisant reformų metu Kaišiadoryse nelikusio padalinio, šio miesto ir rajono gyventojai kario savanorio tarnybą tęsė padaliniuose, kurie buvo išsidėstę kituose miestuose. Atkurtos 208 kuopos branduolys – į kuopą perkelti kariai savanoriai, kurie tarnybą iki tol atliko kitose rinktinės kuopose, išsidėsčiusiose Jonavoje ir Kaune“, – pabrėžė 2-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Vidas Grunda.

Rinktinės vadas pažymėjo ne tik tai, kad kario savanorio tarnyba populiari gyventojų tarpe, bet kad ir sulaukė paramos iš regiono viešojo ir privataus sektoriaus atkuriant kuopą – Kaišiadorių savivaldybė skyrė erdvias patalpas, o verslo atstovai prisideda prie įsikūrimo patalpose.

Planuojama, kad šiais metais 2-ojoje rinktinėje duris atvers dar du padaliniai. Karių savanorių kuopos bus įsteigtos Raseiniuose ir Prienuose.

Šiuo metu Dariaus ir Girėno apygardos rinktinę sudaro rinktinės štabas ir devynios kuopos. Penkios kuopos išsidėsčiusios Kauno mieste, po kuopą Šakiuose, Jonavoje, Kėdainiuose ir Kaišiadoryse.

Daugiau šventės akimirkų galite rasti Kaišiadoriečiams.lt Facebook’o paskyroje.