Ligonio slaugymas jo namuose: pagrindinės priemonės, kurias slaugytojui būtina turėti

Šiandien mūsų šalyje vis daugiau negaluojančių žmonių renkasi būti slaugomi savo namuose – ligonio atžvilgiu tai ne tik patogiau, bet ir emociškai saugiau. Tuo tarpu sveikatos priežiūros specialistai ir slaugytojai atlieka svarbų vaidmenį užtikrindami savo pacientų gerovę ir skatindami jų nepriklausomybę ir pasitikėjimą esama situacija.

Svarbiausias klausimas – ką privalo turėti kiekvienas slaugytojas, norėdamas užtikrinti sklandų apsilankymą pas ligonį?

Jeigu esate naujas slaugytojas ir nežinote, ko jums gali prireikti darbo metu, paruošėme atmintinę: įsitikinkite, kad turite šias priemones savo darbo krepšyje tam, kad tinkamai pasirūpintumėte savo pacientais.

1. Svarbiausi reikmenys

Visų pirma, slaugytojai vykdami pas pacientą turėtų turėti tokius medicinos reikmenis ir įrangą kaip kraujospūdžio matuoklis ar termometras. Šios priemonės yra būtinos stebint ir vertinant sveikatos būklę.

Žinoma, su savimi privaloma turėti ir pirmosios pagalbos vaistinėlę, kurios komplektacijoje būtų tvarsčių, antiseptinių servetėlių, pleistrų, žirklės ir kitos būtiniausios priemonės.

2. Tvarsčiai ir higienos priemonės

Taip pat pacientui turint trauminių, chirurginių žaizdų ar esant praguloms kiekvienas slaugytojas turėtų pasirūpinti bintu, tvarsčiais ir pagrindinėmis higienos priemonėmis, kurios paskatintų ligonio gijimą. Pavyzdžiui, pacientų priežiūrai skirtos drėgnos servetėlės turėtų ne tik nuvalyti paciento odą, bet ir ją drėkinti, mažinant sudirgimą, o sunkiai gyjančioms žaizdoms rekomenduojame turėti besirezorbuojančių tvarsčių. Aukščiausios kokybės servetėles kaip ir visus geriausius sprendimus slaugomų žmonių ir slaugytojų kasdienybei palengvinti rasite sidabra.lt – specializuotoje el. parduotuvėje.

3. Asmeninės apsaugos priemonės

Slaugytojams su savimi taip pat vertėtų turėti kokybiškas pirštines ir kaukes, kad apsaugotų save ir savo pacientus nuo galimų infekcijų. Galite rinktis bet kurias vienkartines pirštines, priklausomai nuo jūsų poreikių:

  • lateksines pirštines, kuriomis užtikrintai suimsite net ir smulkiausius daiktus;
  • nitrilines pirštines, tinkamas jautrią odą turintiems asmenims;
  • permatomas vinilines pirštines, kurias itin lengva užsidėti.

4. Įrankiai vaistų laikymui

Tam, kad slaugytojams būtų lengviau sekti pacientams skirtų vaistų vartojimą, ypač rekomenduojama paciento namuose turėti tablečių dėžutes su savaitės dienomis ar kitas vaistų sekimo sistemas. Organizuotas gydymas ne tik pacientui, bet ir slaugytojui leis lengviau sekti gydymą ir suvartotas vaistų dozes ir gali padėti išvengti nesusipratimų.

Ar būtina slaugytojui namuose dėvėti medicininę aprangą?

Slaugant pacientus namuose, nėra griežtai privaloma dėvėti medicininius drabužius, tačiau yra keletas priežasčių, kodėl tai gali būti naudinga pačiam slaugytojui.

  1. Profesionalumas: kuria pasitikėjimo jausmą slaugytoju.
  2. Patogumas ir funkcionalumas: medicininiai drabužiai sukurti taip, kad būtų patogūs, funkcionalūs ir atitiktų slaugytojo poreikius.
  3. Mažesnė infekcijos rizika: medicininiai drabužiai yra lengvai valomi ir dezinfekuojami, o tai gali padėti sumažinti infekcijos perdavimo riziką. Ypač rekomenduojama dėvėti medicinę aprangą, kuomet būtina užtikrinti sterilią aplinką, gydant odos sužeidimus.

Taigi rūpindamiesi pacientais namuose slaugytojai privalo apsirūpinti įvairiomis priežiūros priemonėmis: nuo svarbiausios medicininės įrangos, tvarsčių ir higienos priemonių iki paties slaugytojo apsaugos priemonių – visa tai tam, kad užtikrintumėte saugią ir veiksmingą paciento priežiūrą namuose.

Nr. 24/47